Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Akcie CME po uveřejnění převzetí Kellnerovou PFF oslabují

Investice 29.10.2019 | 14:02 1 Komentář

Akcie CME oslabují po uveřejnění informace, že mediální společnost převezme skupina PPF Petra Kellnera. O koupi se přitom spekulovalo již řadu měsíců. Odhadovaná cena má být okolo 2,1 miliardy dolarů.

„Páteční uzavírací cena akcií se nacházela nad cenou 4,58 USD, za kterou PPF bude nakupovat akcie od stávajících akcionářů. Pokles je ale výraznější, což bych si vysvětloval tím, že stávající akcionáři jsou s nabídnutou cenou vcelku spokojeni i s ohledem na to, že od začátku roku akcie vyrostly o více jak 60 procent,“ uvedl pro Novinky.cz analytik Komerční banky Miroslav Frayer. Zároveň dodal, akcionáři budou možná ochotni prodávat podíly za nižší cenu, aby se v budoucnu vyhnuli složité administrativě spojené s výkupem minoritních podílů ze strany PPF.

CME vlastní kromě Novy i další stanice v České republice. Mimo to působí v Bulharsku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku. Transakce může být finalizována až po udělení souhlasu akcionářů, Evropské komise a národních regulátorů.

Zdroj: Novinky.cz

Jeden komentář: “Akcie CME po uveřejnění převzetí Kellnerovou PFF oslabují”

  1. Michl napsal:

    No mne spíš pobavily ty reklamy, ve kterejch se poslední dobou Petr Kellner objevuje –
    https://investplus.cz/investice/bitcoin-pro-je-podvod-recenze-platformy-bitcoinpro-do-ktere-mel-investovat-i-petr-kellner/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.