CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

15. 12. 2015

0 komentářů

Akcie ČEZ spadly na desetiletá minima

 


 

„Jako třetí důvod bych uvedl nový trend, kdy se hlavně někteří institucionální investoři zbavují svých akcií navázaných na uhelný průmysl,“ říká vedoucí akciový analytik České spořitelny Petr Bártek. Strmý růst akcií analytici neočekávají. Propad cen akcií by ale neměl ovlivnit výši vyplácené dividendy, která by měla dosáhnout slibovaných 40 korun na akcii.  

Snížení hodnoty společnosti o třicet procent odpovídá téměř 90 miliardám korun. I přesto na tom je ČEZ lépe než jeho konkurence z Německa. RWE ztrácí od začátku roku více než 60 procent své hodnoty a E.ON přes 42 procent. ČEZ se tak dostal na sedmé místo mezi evropskými energetikami.
Zdroj : iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kam investovat? Rok 2023 se ponese v duchu nové energetiky

Co se bude dít v Česku v dalších dvaceti letech po roce 2030, kdy bychom měli postupně dosáhnout úplného odklonu od využívání fosilních paliv ve výrobě elektřiny, tepla i dopravě? V již dříve publikované studii Energetická revoluce se dočteme, že v roce 2030 by Česká republika mohla využívat […]

Text: Filip Kučera

06. 01. 2023

Investice do energetiky. ČEZ ještě poroste. Možností jsou i energetické fondy

Energetika zažívá turbulentní časy. Některým společnostem ale krize pomáhá. Stoupají například akcie polostátní energetické společnosti ČEZ. Vzhledem k tomu, že energetická krize zřejmě vydrží v Evropě i České republice delší dobu, tak je pro některé investory výhodné nyní akcie ČEZu nakupovat.

Text: Filip Kučera

08. 07. 2022

Drahé energie. Čeká nás boom tepelných čerpadel?

Celý energetický segment se výrazně mění. I přes válku na Ukrajině se odklonu od fosilních paliv dříve nebo později nevyhneme. Dlouhodobě nedává smysl dotovat drahé energie, ale snižovat závislosti zranitelných domácností na fosilních palivech. Systémovým řešením je proto vytvoření dotačního programu zaměřeného na zvyšování energetické účinnosti a […]

Text: Filip Kučera

15. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *