Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Akcie Appelu prudce padají a stahují celý americký akciový trh

Investice 13.11.2018 | 09:56 0 Komentářů

Akcie technologické společnosti Apple značně oslabují. Ovlivňují tak i americký akciový trh, který také klesá. Podle serveru BBC cena akcií Applu ztratila čtyři procenta, tím pádem hodnota firmy klesla o více než 40 miliard dolarů.

Vždy, když se zdá, že má Apple z jakéhokoli důvodu potíže, panuje pocit, že to bude mít dopad také na další technologické podniky,“ dodal Randy Frederick ze společnosti Schwab. Akcie Applu zamířily dolů poté, co firmy Lumentum Holdings a Japan Display, které dodávají firmě Apple součástky pro její telefony iPhone zhoršily své výhledy.

Dodavatelé Applu jsou ohroženější než Apple samotný, jelikož jsou ještě závislejší na tržbách za prodané iPhony. Nemají „plán B“. V případě Applu samotného tento „plán B“ spočívá v přesunu těžiště z hardwaru na software. Až se zkrátka trh s chytrými mobily a iPhony zvláště nasytí, Apple se přeorientuje na příslušné hudební či video služby nebo na služby spočívající v ukládání dat. Takže zatímco Apple se propadl o zmíněných pět procent, dodavatel Lumentum odepsal hned třicet procent a Japan Display poklesl o bezmála deset procent. Akcie Hon Hai Precision Industry klesly nejníže za pět let. Tato společnost, která používá mnohem známější obchodní název Foxconn, iPhony kompletuje,“ uvedl Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Czech Fund.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.