Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Agentury si stěžují na Tomi Tour. Platí pozdě provize

Investice 14.07.2009 | 10:27 0 Komentářů

Platby se zpožďují i o měsíce, i když jde o desetitisícové částky

Brno – Každoročně prodají zájezdy za miliony a na dovolenou k moři odvezou tisíce Čechů. Přesto prodávat zájezdy cestovní kanceláře Tomi Tour, která je spojená především s tváří bývalého senátora Václava Fischera, není pro cestovní agentury úplné terno.
Cestovní kancelář, jejíž jednu třetinu vlastní německá společnost Tomi Tour GmbH, totiž mívá zpoždění s vyplácením provizí za zájezdy, které agentury prodají.
„Máme od našich členů takové zprávy. Prováděli jsme šetření ohledně zpoždění s vyplácením provizí v loňském roce, kdy se tyto potíže potvrdily, a víme, že letos problém s včasnými platbami přetrvává,“ potvrdil Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.
Dodal, že takové jednání je z pozice cestovní kanceláře neseriózní. Pokud totiž některá agentura zprostředkuje zájezd zajišťovaný jinou cestovní kanceláří, peníze za něj inkasované putují na účet pořádající kanceláře. Agentuře pošle její zisk, tedy provizi z ceny zprostředkovaného zájezdu, tato cestovní kancelář až na základě faktury.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.