Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Aegon nově pojišťuje dlouhodobou péči ve stáří

Pojištění 02.05.2016 | 12:01 0 Komentářů

Závislým na péči druhých se do osmdesáti let stane každý čtvrtý člověk. Situace ovlivní nemocného i rodinu. Pojišťovna Aegon proto přichází s prvním pojištěním pro generaci 50+. Pojištění na dlouhodobou péči ve stáří má pomoci s péčí i s jejím financováním.  

„V současné době je státní příspěvek na dlouhodobou péči přiznán přibližně každému čtvrtému. Podle dostupných statistických údajů vydá stát na péči o dlouhodobě nemocné pacienty až 20 miliard korun ročně a tyto náklady vzrostou vinou stárnutí populace za přibližně 20 let až na dvojnásobek. To je bohužel obtížně udržitelné. Kromě státní podpory nemají lidé žádné další komerční možnosti, jak se pro případ dlouhodobé péče finančně zabezpečit a jsou plně odkázáni na vlastní úspory,“ vysvětluje Michal Korejs, produktový ředitel pojišťovny Aegon.

„Nechceme nahrazovat stát, který dělá, co může, ani popírat roli rodiny. Našim záměrem je uvést na trh jako první pojišťovna produkt, který za rozumnou cenu pokryje smysluplná a reálná rizika pro věkový segment nad 50 let,“ doplňuje Michal Korejs.

„Domácí péči o příbuzného se v České republice věnuje až 250 tisíc lidí. Zůstat s příbuzným doma znamená ale zásadní změnu životního stylu. Pečovatelé se přestanou stýkat se svými přáteli, nemají čas na své koníčky a vlastně ani na sebe. Pokud si nemohou dovolit zaplatit alespoň na část dne domácí ošetřovatelku, jsou na to sami a péče o nemocného příbuzného jim zabere 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Nemají bohužel čas ani na odpočinek. Tito lidé se musí také vzdát svého zaměstnání. Často i ze dne na den přichází rodina o finanční příjem a nemocný i pečující jsou tak odkázáni na finanční pomoc od státu, která však nepokryje ani polovinu nákladů na potřeby nemocného, natož aby z této podpory mohl žít i pečovatel,“ popisuje úskalí domácí péče Petr Jaroš, neurolog a provozovatel domácí HomeCare služby.

Zdroj: Tisková zpráva Aegon

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.