CZK/€ 23.810 +0,17%

CZK/$ 21.657 -0,65%

CZK/£ 26.656 -0,89%

CZK/CHF 23.820 +0,08%

07. 12. 2009

1 komentář

AČPM s novým vedením

 


 

Osmičlenné prezídium bude pracovat ve složení: Jitka Hradilová (Satum Czech), Zdeněk Krist (zástupce přidružených členů), Radoslav Kubiš (OK Group), Jiřina Nepalová (Renomia),

Ivan Paparega (I.P. trust), Ivan Špirakus (INSIA), Gustav Vacek (YSAT Plzeň) a Zdeněk Voharčík (GrECo International).

Valná hromada AČPM v souladu se stanovami rovněž zvolila etickou komisi, která dohlíží na dodržování Kodexu etiky člena AČPM, a revizní komisi ke kontrole hospodaření Asociace.

Na následném ustavujícím zasedání nového prezídia pak byli ve svých funkcích z předchozího volebního období potvrzeni jako předseda AČPM Zdeněk Voharčík a jako místopředseda AČPM Ivan Špirakus.

Mezi hlavní úkoly nového vedení AČPM v nadcházejících dvou letech bude patřit podpora profese pojišťovacích makléřů formou vzdělávacích a osvětových aktivit a propagace jejich odborných služeb na českém trhu. Významnou pozornost je také třeba věnovat legislativě, zejména v souvislosti s chystanými změnami Směrnice EU o zprostředkování pojištění.

REKLAMA

Jak zdůraznil „staronový“ předseda Asociace Zdeněk Voharčík: “Chápeme sílící tlaky na ochranu spotřebitelů na finančním trhu a jsme v tomto směru připraveni i nadále úzce spolupracovat s regulátory a orgány dohledu nad pojišťovnictvím. Na druhou stranu musíme bránit naše postavení odborného pojišťovacího poradce, který poskytuje své vysoce kvalifikované služby zejména korporátní klientele. Zjednodušující snahy postavit všechny zprostředkovatele nejrůznějších finančních produktů a služeb na stejnou úroveň totiž stírají specifika makléřské profese.

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • jarda

  7 prosince, 2009

  Blahopřeji

  a pevně věřím, že jde o nepředstírané úsilí v dodržování zákonů a o preferování zájmů klientů.

  Že to nedopadne tak, jak s důchodovou reformou na Slovensku, že nebude třeba policejně a soudně zachraňovat klienty před pochybnými individui, které vydávají zjevné slaboduché bláboly za finanční poradenství – a kdo neuhne, tak ho doženou při slabší kondici až na „onen svět“, pokud nezvládne platit za ně exekuci svého poctivě získaného majetku.

  Držím Vám palce ve Vašem úsilí, a neberte členy podle kvantity a tím počtu členského, to už tu přeci jen bylo, a má to smutné konce a soudní a policejní dohry.

  Lidskost, odborné vzdělání a individuální přístup, to je potřebné v této profesi, a ne masové semenární seance.

  jarda KE

  Odpovědět