Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

AČPM s novým vedením

Valná hromada Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM), která se dne 3. prosince 2009 sešla v PwC Business Community Center, zvolila nové statutární orgány AČPM na další dvouleté funkční období (tisková zpráva AČPM).

Osmičlenné prezídium bude pracovat ve složení: Jitka Hradilová (Satum Czech), Zdeněk Krist (zástupce přidružených členů), Radoslav Kubiš (OK Group), Jiřina Nepalová (Renomia),

Ivan Paparega (I.P. trust), Ivan Špirakus (INSIA), Gustav Vacek (YSAT Plzeň) a Zdeněk Voharčík (GrECo International).

Valná hromada AČPM v souladu se stanovami rovněž zvolila etickou komisi, která dohlíží na dodržování Kodexu etiky člena AČPM, a revizní komisi ke kontrole hospodaření Asociace.

Na následném ustavujícím zasedání nového prezídia pak byli ve svých funkcích z předchozího volebního období potvrzeni jako předseda AČPM Zdeněk Voharčík a jako místopředseda AČPM Ivan Špirakus.

Mezi hlavní úkoly nového vedení AČPM v nadcházejících dvou letech bude patřit podpora profese pojišťovacích makléřů formou vzdělávacích a osvětových aktivit a propagace jejich odborných služeb na českém trhu. Významnou pozornost je také třeba věnovat legislativě, zejména v souvislosti s chystanými změnami Směrnice EU o zprostředkování pojištění.

Jak zdůraznil „staronový“ předseda Asociace Zdeněk Voharčík: “Chápeme sílící tlaky na ochranu spotřebitelů na finančním trhu a jsme v tomto směru připraveni i nadále úzce spolupracovat s regulátory a orgány dohledu nad pojišťovnictvím. Na druhou stranu musíme bránit naše postavení odborného pojišťovacího poradce, který poskytuje své vysoce kvalifikované služby zejména korporátní klientele. Zjednodušující snahy postavit všechny zprostředkovatele nejrůznějších finančních produktů a služeb na stejnou úroveň totiž stírají specifika makléřské profese.

Jeden komentář: “AČPM s novým vedením”

 1. jarda napsal:

  Blahopřeji

  a pevně věřím, že jde o nepředstírané úsilí v dodržování zákonů a o preferování zájmů klientů.

  Že to nedopadne tak, jak s důchodovou reformou na Slovensku, že nebude třeba policejně a soudně zachraňovat klienty před pochybnými individui, které vydávají zjevné slaboduché bláboly za finanční poradenství – a kdo neuhne, tak ho doženou při slabší kondici až na „onen svět“, pokud nezvládne platit za ně exekuci svého poctivě získaného majetku.

  Držím Vám palce ve Vašem úsilí, a neberte členy podle kvantity a tím počtu členského, to už tu přeci jen bylo, a má to smutné konce a soudní a policejní dohry.

  Lidskost, odborné vzdělání a individuální přístup, to je potřebné v této profesi, a ne masové semenární seance.

  jarda KE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.