Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Absolventů bez práce přibylo o 20 %, více je ale i míst

Investice 11.09.2011 | 14:31 0 Komentářů

Servery s nabídkami práce evidují růst počtu nabídek

Praha – Počet nezaměstnaných absolventů se v srpnu se podle ministerstva práce a sociálních věcí zvýšil o 3895 na 23.137. Bylo jich tak o 20,2 procenta více než na konci července. Podle personálních agentur a pracovních serverů však přibylo i volných pracovních míst, na která mohou nastoupit. Největší šanci najít práci mají absolventi technických oborů a IT.
Větší množství pracovních míst určených pro absolventy, zaznamenal například portál Jobs.cz. „Během srpna bylo na Jobs.cz pro absolventy denně v průměru vystaveno 2454 pozic, což je o 35 procent více než ve stejném období loňského roku,“ řekl Tomáš Dombrovský ze společnosti LMC, která portál provozuje.
Výhodu mají absolventi s praxí
Ve srovnání s lednem jde o nárůst 17 procent. Absolventům jsou častěji nabízeny pozice především v administrativě, ve službách, v marketingu i v zákaznickém servisu. Počet pracovních míst pro absolventy by podle Dombrovského měl růst i na podzim.
„Výhodu podle našich zkušeností mají především ti z nich, kteří již během studia dokázali získat relevantní praxi,“ uvedl Dombrovský. Nejlepší šanci na uplatnění dlouhodobě mají absolventi s vysokoškolským vzděláním technického rázu či IT.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.