Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

AAA Auto bude moci vykoupit až 10 % akcií na opční program

Akcionáři AAA Auto Group, která je mateřskou firmou tuzemské sítě autobazarů, schválili návrh, aby představenstvo společnosti mohlo vykoupit v případě potřeby až 10 % akcií na burze.

O zpětném odkupu se uvažuje v souvislosti s opčním programem pro vrcholový management a zaměstnance společnosti. Akcionáři schválili i motivační plán pro členy představenstva, jehož součástí je i opční program.

Každý exekutivní člen představenstva obdrží opci na 200 000 akcií a každý neexekutivní člen pak dostane opci na 50 000 akcií. Opce bude možné naplno uplatnit až po čtyřech letech, nicméně nárok na uplatnění 40 % opce bude možné uplatnit už po třech letech.

Členové představenstva budou moci uplatnit opci pouze v případě, že akcie dosáhne po třech letech od udělení opce hodnoty 4 EUR na akcii a za předchozí dvě účetní období bude podíl čistého zisku vůči obratu společnosti činit nejméně 1,9 %.

Valná hromada společnosti také rozhodla, že loňská ztráta 120 milionů korun bude z větší části pokryta z nerozdělených zisků minulých let.

Zdroj: Patria, ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.