CZK/€ 24.530 -0,08%

CZK/$ 25.120 -0,24%

CZK/£ 28.179 +1,29%

CZK/CHF 25.393 -1,11%

04. 08. 2017

0 komentářů

3M PRIBOR povyskočil o 12 bazických bodů

 

Včerejší rozhodnutí ČNB zvýšit svou týdenní reposazbu o 20bb na 0,25 % se promítlo v dnešním fixingu tříměsíční sazby PRIBOR vzestupem o 12 bazických bodů na 0,43 %. Spread mezi reposazbou a 3M PRIBORem se tak snížil. Z pohledu historického pohledu zůstávají sazby stále extrémně nízké a do normalizace zbývá ještě dlouhá doba. 


Zdroj: Bloomberg

Nižší nárůst PRIBORU oproti repo sazbě znamenal pokles prémie na peněžním trhu a dosažení hodnot, kde se prémie nacházela před globální finanční krizí roku 2008.

Zdroj: Bloomberg

Úroková sazba PRIBOR představuje odhad výše úrokové sazby, za kterou by na mezibankovním trhu půjčila jedna banka druhé bance. Jedná se o referenční úrokovou sazbu na úvěrovém trhu. Úvěry, které nemají fixní sazbu, ale sazbu pohyblivou, jsou právě primárně navázány na tuto úrokovou míru. Konečná sazba takového úvěru je stanovena jako sazba PRIBOR + obvykle pevná přirážka odrážející likviditní a kreditní rizika.
Zdroj: Komerční banka

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.