Sobota 24. října. Svátek má Nina.

320 km/hod v BMW M5. Asafa Powell dost riskoval

Investice 26.05.2010 | 10:26 0 Komentářů

I na uzavřené letištní dráze může být taková rychlost nebezpečná

Ostrava – 320 kilometrů v hodině prý jel na dráze mošnovského letiště sprinter Asafa Powell a jen o trošičku méně trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný. Podle názoru odborníků poměrně dost riskovali.
„Páni, to bylo vzrušující,“ hlesl po vystoupení z vozu s širokým úsměvem jamajský atlet. „Nejdřív si dali zkušební jízdu, aby viděli, jak se to auto chová. Pak zvládli tři jízdy na ostro,“ popisoval mluvčí mítinku Zlatá tretra Karel Tejkal. Atleti zkoušeli i smyky. „Zaskočilo mě, jak k tomu Powell přistoupil razantně,“ řekl Tejkal.
I Jan Železný měl z této rychlosti respekt. Prý jel poprvé v životě tak rychle. „V takové rychlosti na uzavřeném letišti si člověk uvědomí, jak je to ošidné, když si tu rychlost promítnu na dálnici do normálního provozu hlavně při tom brždění,“ uvedl oštěpař.
Je to problém i pro zkušeného řidiče
„Těch 320 už je opravdu značná rychlost a její zvládnutí vyžaduje velké řidičské zkušenosti,“ říká Petr Hanke, motoristický novinář, který má bohaté zkušenosti s řízením supersportovních automobilů nejrůznějších značek. „Pro hodně zkušeného řidiče není sice problém zvládat vůz i v rychlostech kolem 280 kilometrů v hodině. „Pak už ale každý kilometr navíc je znát,“ říká.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.