Úterý 22. října. Svátek má Sabina.

20milionová pokuta a odchod z burzy. Konec Capital Partners?

Podle serveru Aktualne.cz dnes oznámí společnost Capital Partners ukončení činnosti obchodníka s cennými papíry. ČNB jí udělila pokutu 20 milionů korun za tzv. nadměrné obchodování, které přinášelo společnosti nadprůměrné zisky z poplatků souvisejících s realizací obchodů, ale pro klienty bylo nevýhodné.

Podle nejmenovaného zdroje serveru Peníze.cz dnes společnost Capital Partners oznámí ukončení činnosti. Společnost informaci dosud nepotvrdila, ani nevyvrátila, nicméně před časem vedení společnosti zaslalo svým klientům oznámení, že na základě rozhodnutí valné hromady společnost změnila předmět své činnosti a od března nebude poskytovat investiční služby. Do té doby se mají investoři rozhodnout, zda budou chtít své investice vypořádat (prodat), nebo převést na jiného obchodníka s cennými papíry.

Společnost Capital Partners měla již v minulosti problémy. ČNB ji v prosinci udělila za nadměrné obchodování (takzvaný churning) dvacetimilionovou pokutu a pozastavila oprávnění k uzavírání obchodů. Za porušení povinností ČNB pokutovala 7,5 miliony korun také firmu BFC Capital, která Capital Partners pomáhala zprostředkovávat některé obchody.

Kauze Capital Partners jsme se dlouhodobě věnovali, více informací k tomuto tématu naleznete v článcích "ČNB klepla Capital Partners přes prsty" a "ČNB začala tvrdě trestat porušení zákona".

Zdroj: Aktualne.cz, Penize.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.