Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Zrniny v U.S. nadále oslabují

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Podruhé za sebou oslabily v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade nejaktivnější futures kontrakty na pšenici a kukuřici. Příčinou se staly spekulace, podle nichž klesá poptávka po importu zmíněných komodit z U.S. ze strany zahraničních kupců. Na základě dohadů, podle kterých kvalita nabízené kukuřice ze Spojených států v posledním roce klesla, oznámilo Japonsko, největší importér kukuřice na světě, svůj záměr zvýšit v letošním roce dovoz zmíněné komodity z Argentiny a Brazílie. Na druhou stranu Egypt, největší světový importér pšenice, oznámil v tomto týdnu nákup 300 tisíc metrických tun pšenice z Ruska a Francie. Podle nezávislých zdrojů je možné, že by nižší kvalita nabízené kukuřice v U.S. mohla vyústit v další úbytek poptávky po amerických zásobách zrnin.

Futures na kukuřici s květnovým termínem dodání oslabil v rámci včerejší obchodní seance na burze CBOT o 2,75 centů (0,7 %) na uzavírací cenu 369 centů za bušl. V oslabování pokračuje zmíněný futures také v rámci dnešní seance, konkrétně o 2,5 centů na 366,25 centů za bušl.

Futures na pšenici s květnovým termínem dodání oslabil v rámci včerejší obchodní seance na burze CBOT o 9,75 centů (1,9 %) na uzavírací cenu 499,5 centů za bušl. Pokles ceny tohoto futures kontraktu pokračuje v rámci dnešní seance stejně jako u kukuřice, konkrétně o 6,5 centů na 493,25 centů za bušl.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.