Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Zrniny napomáhají bavlně v růstu

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Na základě spekulací, že silně rostoucí ceny zrnin a sóji ovlivní v letošním roce rozhodnutí farmářů ve Spojených státech vysadit a zasít větší množství těchto více profitabilních komodit, vzrostla v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. cena květnového futures kontraktu na bavlnu. Podle posledních odhadů amerického ministerstva zemědělství klesne v letošním roce výměra pro bavlnu na 9,5 miliónů akrů, což by znamenalo nejnižší úroveň od roku 1983. Nové, aktualizované odhady objemů výsadby budou zmíněným ministerstvem zemědělství v U.S. zveřejněny v následující zprávě 31. března. Cena bavlny vzrostla za období posledních dvanácti měsíců o více jak 39 procent.

Květnový futures na bavlnu posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S., bývalé New York Board of Trade, o 1,08 centů (1,5 %) na uzavírací cenu 74,13 centů za váhovou libru.

Růst hodnoty zmiňovaného futures kontraktu na bavlnu pak pokračuje i v rámci dnešní dopolední seance, kdy dále posiluje o 0,6 centu a pohybuje se kolem 74,75 centů za libru.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.