Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Zrniny míří opět vzhůru

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Na základě spekulací, že by suché počasí, panující v současné době na západě Velkých plání v U.S., mohlo v rámci letošní úrody snížit výnos pšenice na akr, povyskočila v rámci včerejší obchodní seance cena nejaktivnějšího futuru na zmíněnou komoditu na uzavírací hodnotu 1020 centů za bušl. Pro tuto roční dobu neobvyklé sucho panuje především v západní části Kansasu, Texasu a Oklahomě. Právě špatné počasí bylo jedním z důvodů, proč cena pšenice na burze CBOT vzrostla v posledním roce o více než dvojnásobek. Futures na pšenici dosáhl historicky nejvyšší ceny 1349,5 centů za bušl 27. února, částečně na základě spekulací, že globální zásoby poklesnou v letošním roce na úroveň 30-ti ročního minima.

Futures na pšenici s květnovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade o 32,5 centů (3,3 %) na uzavírací cenu 1020 centů za bušl, což představuje nejvyšší jednodenní nárůst ceny od 12. března letošního roku.

Směr na sever si květnový futures na pšenici zachovává i v rámci dnešní ranní obchodní seance, kdy jeho hodnota posílila o 25 centů na současnou cenu 1046 centů za bušl.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.