Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Zpracovateli plastů Fillamentum hrozí zánik, reportoval předběžná čísla za 1H a snížený výhled

06.10.2020 | 15:11 0 Komentářů

Zpracovatel plastů Fillamentum dnes v rámci prezentace na START day prezentovala čísla za první polovinu roku a výhled na celý rok 2020. Společnosti hrozí zánik, pokud do konce roku nenajde investora.

Zpracovatel plastů Fillamentum podle předběžných čísel v 1H dosáhnul tržeb 34,925 mil. Kč při dřívějším plánu 31,34 mil. Kč. Na úrovni hrubého provozního zisku EBITDA dosáhla ztráty 1,536 mil. Kč.

Společnost letos dříve plánovala tržby na letošní rok na úrovni 86,33 mil. Kč, nyní aktuálně plánuje tržby ve výši jen 68,75 mil. Kč. Výkonný ředitel Josef Doleček řekl, že výroba strun pro 3D tisk nebude koronavirem dotčena, ale v dalších sektorech (především automotive) dochází k odkládání projektů.

Na úrovni EBITDA by společnost za rok 2020 měla dosáhnout celoroční ztrátu 2,8 mil. Kč místo dříve plánovaného zisku 3,8 mil. Kč.

Kvůli poklesu základního kapitálu do záporu společnosti hrozí zesplatnění provozního úvěru ve výši 8 mil. Kč na konci roku 2020 ze strany úvěrující banky. Podle informací Dolečka majoritní akcionář NWT hledá investora, který by převzal jeho podíl a přinesl do společnosti nový kapitál.

„Jako člen představenstva mám velké obavy o fungování společnosti – pokud se do konce roku 2020 nenajde nový investor, tak naroste dále výše závazků po splatnosti a firma bude nucena ukončit svůj provoz,“ uvádí Doleček v prezentaci. V nejbližším možném termínu by se měla konat valná hromada společnosti.

Akcie společnosti Fillamentum se pod tickerem BAAFILLA obchodují na trhu START pražské burzy.

Zdroj: Prezentace na START day

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.