Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Zpracovatel kůže Karo Invest nabízí nové akcie v plánovaném úpisu až za 14,9 mil. Kč

23.11.2020 | 10:48 0 Komentářů

Český zpracovatel kůží Karo Invest nabízí nové akcie v plánované druhé fázi veřejného úpisu.

Společnost investorům nabídne až 328 tis. akcií za cenu 43 Kč až 50 Kč. Celkem tak od investorů chce získat až 14,9 mil. Kč.

V rámci prvního kola od 13. listopadu do 27. listopadu je přednostně nabízí stávajícím akcionářům v rozsahu jejich podílu. Stávajícím akcionářům nabízí nové akcie za 43 Kč za kus.

Od 30. listopadu do14. prosince 2020 se bude konat veřejná nabídka zbývajících akcií prostřednictvím trhu START pražské burzy. Podrobnosti o fungování trhu START, obchodování a upisování akcií naleznete v článku zde.

O spuštění úpisu akcií a začátku přijímání pokynů bude Fio banka informovat.

Změna akcionářské struktury Karo Invest za předpokladu, že stávající akcionáři neupíší žádné akcie

Změna akcionářské struktury Karo Invest za předpokladu, že stávající akcionáři neupíší žádné akcie

„Zvu investory k účasti na tomto kole. Věřím, že ukážeme, že v oboru, který byl historicky tradičně italský, může být česká firma díky inovacím, flexibilitě a schopnosti vnášet nové prvky do tradičního oboru více než úspěšnou,“ řekl finanční ředitel Jakub Hemerka během prezentace na posledním dni trhu START, kdy společnost také představila výsledky za 1H 2020.

O plánovaném úpisu akcií jsme informovali zde. Emisi dluhopisů společnost nakonec odložila, v současné době je schopna se financovat i bez ní.

Představení společnosti z doby jejího vstupu na trh START naleznete zde. Spolu s aktuální emisí akcií společnost zveřejnila nový prospekt a informační memorandum.

Akcie Karo Invest jsou pod tickerem BAAKARIN obchodované na trhu START pražské burzy a na RM-SYSTÉMu, kde dnes ztrácí 4,1 % na 47,4 Kč.

Zdroj: Karo Invest

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.