Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Zoom koupí cloudovou službu Five9 za 14,7 mld. USD, věří v růst i při slábnutí pandemie

19.07.2021 | 11:59 0 Komentářů

Videokomunikační společnost Zoom, která se dostala do podvědomí investorů především po loňském březnovém vrcholu zdravotní pandemie, plánuje k zajištění růstu a klientské základny koupit cloudovou službu Five9.

Celkovou hodnotu transakce by měla představovat částka 14,7 mld. USD. Nabídka, kterou akvírovaná společnost dostala, je odkupní cena 200,18 USD za akcii, přičemž obchodování s akciemi Five9 v pátek skončilo na 177,6 USD. Akvizice by měla Zoomu umožnit proniknout na trh kontaktních center a značně rozšířit potenciální nabídku pro svou klientelu. Transakce by měla být uzavřena v první polovině roku 2022.

Akcie Zoom zažily dynamický rok 2020, protože společnost benefitovala ze zavedených restrikcí a práce z domova. Hodnota akcií se od zavedení přísných opatření v minulém roce více jak ztrojnásobila. Zoom i přes slábnoucí efekt pandemie a návrat pracovníků do svých kanceláří ujistil, že dokáže pokračovat na růstové vlně.

„Trend hybridní práce v minulém roce akceleroval, což urychlilo přechod kontaktních center na cloud a zvýšilo požadavky zákazníků na přizpůsobení a personalizaci,“ poznamenal výkonný ředitel Eric Yuan v reakci na akvizici.

Vývoj akcií Zoom (modrá linie, levá osa) a Five9 (červená linie, pravá osa) od srpna 2019 (zdroj: Bloomberg)

Akcie ZOOM (NASDAQ: ZOOM) v předburzovní fázi klesají o 2,73 % na 352,1 USD. Akcie Five9 (NASDAQ: FIVN) v premarketu rostou o 8,42 % na 192,56 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal, Bloomberg

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.