Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Zlato v reakci na obchodní napětí mezi USA a Čínou dosáhlo na nové šestileté maximum

26.08.2019 | 11:51 0 Komentářů

Po tom, co se vyostřily obchodní vztahy mezi USA a Čínou dosáhla cena zlata nového šestiletého maxima. V ranních hodinách jeho cena v Asii přidávala více než jedno procento na 1554,56 dolaru za troyskou unci, což je maximum od dubna roku 2013.

Zlato dosáhlo na nové šestileté maximum v reakci na eskalující obchodní napětí mezi Spojenými státy a Čínou zejména po tom, co americký prezident Donald Trump v pátek zaplavil twitter svými tweety.

Čína v pátek oznámila dodatečná cla pět a deset procent na americké zboží, jehož roční hodnota dovozu do Číny dosahuje přibližně 75 miliard dolarů. Donald Trump následně vyzval americké firmy, aby začaly hledat alternativy k podnikání v Číně, včetně přesunu výroby z Číny do USA.

V neděli Trump na summitu G7 vyjádřil pochybnosti v souvislosti s eskalací obchodního sporu s Čínou. Bílý dům později upřesnil, že Donald Trump lituje, že cla nezvýšil ještě výrazněji.

V reakci na tyto zprávy posilovaly drahé kovy a zlato dosáhlo na své nové šestileté maximum ve výši 1 554,56 dolarů za troyskou unci.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.