Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Zlato padá pod 800 USD – je nejlevnější od prosince; dolar roste

15.08.2008 | 00:00 0 Komentářů

Ceny zlata po dopoledním nárůstu až nad 830 USD následně otočily směr a začaly opět oslabovat blíže k hranici 800 USD, která v noci byla pokořena. Zlato se aktuálně obchoduje již za 790 USD, kde lze přitom spatřovat poměrně silnou technickou hranici. Vezmeme-li v úvahu cca 3letý růstový kanál této komodity, tak cena již příliš prostoru k poklesu nemá, pokud si má tento dlouhodobý trend udržet. Pokud by došlo k proražení ceny na úrovni cca 770 USD, indikovalo by to technicky další pokles, jelikož titul by se dostal ze zmiňovaného růstového kanálu.

K poklesu se přidala i cena ropy, když např. Brent se večer dostal i pod 112 USD. Aktuálně se drží nad touto hranicí (112,30 USD).

Důvodem poklesu cen komodit je i další posilování USD k EUR, které se dostalo na nejvyšší hodnoty od února t.r. a aktuálně se obchoduje na 1,475. Startovním výstřelem výše uvedených změn však bylo nejspíše včerejší oznámení o oslabení ekonomik Eurozóny, což indikuje, že ECB se nebude moci držet svého bezhlavého ponechání vysokých sazeb z důvodu udržení inflace. ECB by si měla uvědomit, že za rostoucí inflací je z větší části stejně jen jedna položka

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.