Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Zlato nezadržitelně stoupá k hranici $1000 za trojskou unci

20.02.2009 | 15:18 0 Komentářů

Nejistota a nechuť riskovat v pátek podporovaly poptávku po zlatu a drahých kovech. Na promtpním trhu cena dopoledne hravě zdolala 990dolarů, odpoledne posilovala o $20,90 a dosáhla denního maxima $996,90 za trojskou unci. To je nejvyšší hladina od března 2008 kdy padlo rekordní maximum. Žlutý kov následuje stříbro a ostatní kovy. Cena stříbra s okamžitým doručením odpoledne rostla o 49centů na $14,55 za unci.

Je pravděpodobné že na trhu s nejcennějším kovem padne klíčová rezistence $1000 a poté dojde k výběru zisku. Podle Ole Hansena, hlavního manažera SaxoBank, může trh krátkodobě některé zisky uzamknout. Zhoršující se makroekonomická čísla a investiční toky do ETF mají velký vliv na ceny zlata současnosti a porušují i tradiční korelaci a americkým dolarem. Podle posledních dat rostly investice do ETF rekordním tempem. SPDR Gold Trust uvedl že držel rekordních 1,028.98tun, čtvrtečním nárůstem o 5 tun, zatímco iShares Siver Trust stoupl o 18,4t na historicky nejvyšší hladinu 7,892 tun.

Investoři se obávají že fiskální stimul v USA nemůže odvrátit hlubokou recesi ekonomiky a podpořit zkomírající finanční systém. Investoři se proto stále poohlíží po drahých kovech jako jediné altarnativě ochrany investic v době nejistoty protože stále stále slyší že tam jsou

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.