Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Zlato může pokračovat v propadu

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Silný downtrend zlata zatím ukončen není a může tedy dál pokračovat. Ze svých maxim z října roku 2011 ztratilo na ceně již 34 %. Je to názorná ukázka toho, že trh se zlatem je stejný jako každý jiný a dogma, že jeho cena neustále poroste, neplatí. Za této situace je nyní lepší vyhledávat obchodní příležitosti ve směru na pokles a nesnažit se chytit nákup na minimu. I když není ideální, tak se nyní naskytla možnost zaujmout short pozici. Je možné pozorovat skrytou divergenci s indikátorem RSI (14). Ovšem pozor na krátkodobý malý aktuální rostoucí trend. Ten může zahnat cenu ještě výše k rezistenci, která je tvořena spodní hranou předešlé trojúhelníkové formace. Díky této situaci je tedy riziko na obchod vyšší a je dobré jej umístit nad předešlou korekci.
Graf: Denní cena zlata v USD za trojskou unci upravená o efekt rolování (Zdroj CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.