Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Zlato dosáhlo na hranici z 27. března

03.06.2019 | 14:04 0 Komentářů

Kombinace rostoucího napětí mezi světovými ekonomika a uvalování cel na ostatní země ze strany USA vede k tomu, že se investoři v posledních týdnech stále obracejí ke zlatu.

V reakci na rostoucí napětí mezi Spojenými státy a Čínou a „zamrzlé“ obchodní vyjednávání, která vedou k obavám investorů ohledně hospodářského růstu, roste cena zlata, která po čtyřdenním růstu dnes vzrostla o 0,9 % na 1 317,31 dolarů za unci a ocitla se tak na nejvyšší úrovni od 27. března.

Vývoj kurzu ceny zlata od začátku roku 2019; Zdroj: [Bloomberg]

Ředitel sekce Risk Management Services společnosti Commtrendz, Gnasasekar Thiagarajan, uvedl, že obchodní napětí a slabá ekonomická data z Číny vedou k silné poptávce po zlatu, což se přímo odráží na jeho ceně. Ta prolomila hranici 1 300 dolarů a v krátkém období je možné, že „otestuje“ úrovně na  1 350 až 1 360 dolarech.

Zlato je v očích investorů vnímáno jako jistý bezpečný přístav uprostřed celosvětových konfliktů, když „zamrznutí“ vyjednávání mezi USA a Čínou snížilo výhled ekonomického růstu společně s novými cly ze strany USA na zboží importované z Mexika. Americká investiční banka Morgan Stanley vydala varování, že recese může nastat do jednoho roku v případě, že se situace mezi světovými největšími ekonomikami zhorší.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.