Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Zkrácené obchodování v zámoří končí mírně v plusu

03.07.2013 | 20:10 0 Komentářů

S&P +0,08%, DJIA +0,38%, Nasdaq +0,3%

V zámoří se před zítřejším Dnem nezávislosti obchodovalo pouze do 19 hod. našeho času. V první polovině dne se indexy pohybovaly v záporném teritoriu. Po zveřejnění dat z trhu práce se však sentiment zlepšil a trhy tak zavírají mírně v plusu. Trhy tak zůstávají stabilní před dalšími důležitými daty z amerického trhu práce, která budou zveřejněna v pátek. Z jednotlivých sektorů se dnes dařilo technologiím a telekomunikacím. Naopak v červeném byly finanční tituly.

Společnost Alcoa (AA -1,15%) obdržela nižší doporučení od J.P. Morgan a odepsala přes 1 procento. Společnost bude v pondělí 8.7. jako vždy zahajovat výsledkovou sezónu.

Na trzích futures byl dnes zajímavý pohyb na ropě (crude), která se dostala přes 100 dolarů za barel. Takto drahá ropa nebyla od září loňského roku. Poslední 3 obchodní seance se nesly v duchu silného růstu ceny. Problémy na Blízkém východě a pokles zásob budou pravděpodobně držet ropu po nějaký čas nad 100 dolary. Souběžně s ropou posílil i americký dolar, když se v průběhu dne dostal až 1,291 za euro.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.