Středa 28. října. Je Státní Svátek

Zisk JPMorgan vzrostl o 32 % a překonal očekávání

12.07.2013 | 15:41 0 Komentářů

Zisk největší americké banky podle sumy aktiv, JPMorgan Chase & Co, vzrostl ve druhém kvartále na 1,60 dolaru na akcii, tedy o 32 % v porovnání se stejným obdobím před rokem, kdy banka vydělala 1,21 dolaru na akcii. Průměrný odhad upraveného zisku na akcii třiceti analytiků oslovených agenturou Bloomberg byl 1,45 dolaru. Tržby zaznamenaly 13 % meziroční nárůst na 26 miliard dolarů.

CEO banky Jamie Dimon řekl, že růst úvěrů zůstává nadále slabý v důsledku averze k úvěrovému riziku firem i domácností, ale vidí jisté známky zlepšování americké ekonomiky. Investoři se v posledních letech s Jamie Dimonem ve vedení firmy těšily z rekordních zisků právě poté, co americké ekonomice a finančním trhům pomohla podpora Fedu v podobě kvantitativního uvolňování.

Banka také následuje všeobecný trend snižování nákladů, který panuje v odvětví – zeštíhlování struktury a rušení pracovních míst. V únoru oznámila, že do konce roku 2014 propustí 19 tis. zaměstnanců, z toho 4 tis. ještě letos. K prosinci loňského roku zaměstnávala 259 tis. lidí.

Akcie (JPM) reagují na oznámení výsledků velmi volatilně – nejdříve prudkým poklesem, poté růstem a nyní se nachází zhruba 0,5 % v plusu.

Zdroj: Bloomberg

David Krejča
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.