Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Zentiva: Sanofi-Aventis ruší akcionářskou smlouvu o omezení převoditelnosti akcií vůči managementu společnosti

26.06.2008 | 11:48 0 Komentářů

Zentiva dnes oznámila, že byla informována o zrušení akcionářské smlouvy mezi Sanofi-Aventis Europe a některými akcionáři z řad managementu. Akcionářská smlouva byla původně podepsána jejími stranami ke dni 24. března 2006 a obsahovala určitá omezení týkající se převoditelnosti akcií Zentivy v majetku smluvních stran, jakož i určitá velmi omezená ujednání o hlasování. Akcionářská smlouva byla k 25. červnu 2008 v plném rozsahu ukončena.
Tento krok považujeme za nutný a logický v případě učinění nabídky Sanofi-Aventis akcionářům Zentivy na převzetí akcií společnosti. Bez uvolnění výše uvedených smluvních podmínek by management nebyl schopen v určitých případech nakládat se svými akciemi. Jen připomínáme, že management vlastní 5,9% akcií Zentivy. Rovněž připomínáme, že management měl tzv dvouleté omezovací období („lock up“) po té co Sanofi-Aventis nabyla svůj podíl v březnu 2006 od Warburg Pincus fondů (19,6%) a managementu (5,3%). Tehdejší akviziční cena byla 1 301 Kč/akcii. Zprávu vnímáme jako neutrální.
Nadále se vyčkává na další kroky obou potenciálních zájemců (PPF či Sanofi-Aventis) o převzetí společnosti Zentiva. V současné době je aktuální dobrovolná nabídka PPF za 950 Kč/akcii a připravovaná protinabídka ze strany Sanofi-Aventis za 1 050 Kč/akcii. Prozatím doporučujeme investorům držet a vyčkat dalších kroků. Aktuální cena (9:45 SEČ) je 1 125 Kč/akcii, což představuje 0,62% pokles d/d díky celkovému současnému negativnímu sentimentu.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.