Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Zemní plyn vyrazil vzhůru

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Cena zemního plynu obchodovaného na New York Mercantile Exchange včera vyskočila o téměř 5,5 %. Stalo se tak na základě dat americké vládní agentury EIA, která ukázala, že vlna veder způsobuje růst poptávky po komoditě. Zásoby plynu v USA za minulý týden vzrostly o 58 miliard kubických stop, což je méně než činil odhad analytiků. Přes léto se plynaři snaží zvýšit množství plynu v zásobnících a tím se tak připravit na zimu. Tento proces je ale díky velmi teplému počasí narušen. Americké zásoby plynu v minulém týdnu dosáhly 2,745 bilionů kubických stop. Podle agentury Bloomberg je to o 13 % méně než v loňském roce a také o 1,2 % pod pětiletým průměrem.
Z technického hlediska se cena odrazila od supportní úrovně, kterou již několikrát otestovala a patrně se opět bude pohybovat směrem vzhůru. Dané obchodní pásmo v němž se trh nachází již trvá od dubna loňského roku.
Graf: Denní cena plynu v USD za mmBtu upravená o efekt rolování (Zdroj CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.