Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Zelený úvod do nového týdne v zámoří

29.08.2016 | 20:15 0 Komentářů

Americkým akciovým indexům se při vstupu do nového týdne podařil. Široký akciový index S&P 500 aktuálně zpevňuje o 0,68 %. Tradiční index Dow Jones přidává 0,65 % a technologický index Nasdaq posiluje o 0,48 %.

Všech deset základních sektorů si připisuje kladné zhodnocení, přičemž nejtučnějšími zisky se pyšní finanční sektor. Finanční tituly těží z páteční jestřábí rétoriky centrálních bankéřů v Jackson Hole, která dává tušit, že růst úrokových sazeb v zámoří se blíží. Aktuálně tržní subjekty očekávají s 38% pravděpodobností zvýšení úrokových sazeb již na zářijovém zasedání FEDu. Růstu úrokových sazeb do konce roku je aktuálně přisuzována 62% pravděpodobnost.

Ke svému závěru se v zámoří chýlí výsledková sezóna za 2Q16. Téměř 80 % společností zastoupených v indexu S&P 500 překonalo zisková očekávání analytiků a 55 % firem vykázalo vyšší tržby v porovnání s analytickými odhady. Pro nadcházející 3Q16 se aktuálně očekává 1,3% propad ziskovosti amerických společností, což by znamenalo šestý po sobě jdoucí kvartál s poklesem zisků amerických firem.

Na úrovni jednotlivých akciových titulů se dnes v rámci indexu S&P 500 nejvíce daří průmyslovému konglomerátu CF Industries Holdings (CF), který si připisuje 4,3 %.  Herbalife (+3,7 %) dnes těží z navýšení akciového podílu ze strany světoznámého aktivistického investora Carla Icahna. Společnost Mylan přidává 2,7 % poté, co v reakci na kritiku za cenovou politiku svého klíčového produktu – adrenalinové autoinjekce Epipen uvedla, že uvede na trh cenově dostupnější generickou verzi. Nejztrátovějším titulem v rámci indexu S&P 500 jsou akcie biotechnologické společnosti Gilead Sciences (GILD), které v reakci na slabší reportované prodeje svých klíčových léků proti žloutence odepisují 2 %.

Na komoditním trhu se nedaří ropě (-1,2 %) ani zemnímu plynu (-0,8 %). Mírné zisky si naopak připisuje zlato (+0,15 %).

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.