Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Zelená středa

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Včerejší den byl pro akciové trhy pozitivní. Akcie bankovních společností rostly poté, co Evropská centrální banka poskytla historicky největší finanční injekci k podpoře likvidity. Tato finanční pomoc je navíc vyšší, než se původně spekulovalo (přes 440 miliard EUR místo víceméně očekávaných 300 miliard). Z Evropských bank rostly zejména BNP Paribas, Barclays, Société Générale či Deutsche Bank. Dalším z růstových sektorů byli ve středu těžaři, kteří kopírovali vývoj cen kovů na světových trzích – např. BHP Billiton, Xstrata, Rio Tinto aj. Rostly také petrochemické společnosti jako BP, Royal Dutch Shell či Total.
Pozitivní náladu navíc podpořilo odpolední oznámení o výrazně lepších objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA a také očekávání, že FED bude i nadále cílovat sazbu k hodnotám lehce nad nulou v rozmezí 0 – 0,25 %, které se večer potvrdilo.
Technologický sektor zareagoval pozitivně na lepší výsledky Oracle, v Evropě tak rostl např. SAP. I když v Evropě končily indexy pozitivně (např. Eurostoxx50 +2,76 %,DAX +2,74 %), došlo zejména v Americe v závěru obchodování k mírné korekci. Dle mého názoru to byla negativní reakce na horší údaje o prodejích nových domů v USA a také na oznámení o tom, že americká vláda v současné chvíli nechce rozšiřovat program odkupu dluhopisů, kterým podporuje nízké úrokové sazby – ceny dluhopisů proto mírně klesly, čímž vzrostl jejich výnos, což mělo na akcie negativní dopad.. V Americe tak končily indexy S&P500 +0,65%, Dow Jones IA -0,28%, NASDAQ +1,59%. Jan Michelfeit, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.