Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Zdravotní pojišťovna UnitedHealth reportovala čísla za 1Q nad odhady a potvrdila výhled pro FY

15.04.2020 | 17:47 0 Komentářů

Zdravotní pojišťovna UnitedHealth reportovala čísla za 1Q nad odhady a potvrdila výhled pro FY. Akcie rostou o více než 2 %.

Největší americká zdravotní pojišťovna UnitedHealth reportovala ...

Výsledky nad očekávání

Největší americká zdravotní pojišťovna zaznamenala v prvním čtvrtletí tohoto roku čísla nad odhady analytiků a navíc prozatím ponechala výhled pro celý. Zisk na akcii v očištěné formě předčil konsensuální odhad (3,72 dolarů vs. 3,63 dolarů konsensus), stejně tak celkové výnosy překonaly analytická očekávání (64,42 miliard dolarů vs. 64,32 miliard dolarů konsensus).

Klíčový sledovaný ukazatel – poměr zdravotních ztrát – sledující podíl pojistného vyplaceného na zdravotních službách v meziroční komparaci poklesl o 1 procentní bod na 81 %. Hlavním důvodem bylo navrácení daně ze zdravotního pojištění. Analytici v konsensu očekávali pokles o něco menší, konkrétně na 81,57 %.

Ponechání výhledu pro celý FY

Společnost spolu se zveřejněním kvartálních čísel oznámila prozatímní ponechání výhledu pro celý fiskální rok 2020. Očištěný zisk na akcii tak firma nadále projektuje mezi 16,25 až 16,55 dolary na akcii. Konsensuální analytický odhad činí 16,22 dolarů. Společnost zároveň dodává, že nadále pokračuje ve vyhodnocování dopadů probíhající pandemie. 

Prezident bude pomáhat WHO ve vývoji vakcíny

Společnost zároveň informovala, že její dosavadní prezident, a zároveň CEO společnosti Optum, Andrew Witty bude místo svých současných aktivit nově pomáhat Světové zdravotnické organizaci (WHO) ve vývoji vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Kompletní výsledky společnosti jdou k sidpozici zde.

Akcie UnitedHealth dnes rostou o 2,09 %.

 

Zdroj: CNBC; UnitedHealth 

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.