Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Zbrojovka plánuje vydat dluhopisy až do výše 5 mld. Kč na financování akvizice Coltu

24.02.2021 | 16:10 0 Komentářů

Česká Zbrojovka nedávno oznámila plánovanou akvizici amerického výrobce zbraní Colt Holding Company, kterou chce financovat emisí šestiletých dluhopisů s pohyblivou úrokovou sazbou.

Česká Zbrojovka dříve tento měsíc informovala o plánované akvizici amerického holdingu Colt Company, kterou má v plánu financovat emisí šestiletých dluhopisů s pohyblivou úrokovou sazbou, vázanou na šestiměsíční mezibankovní sazbu PRIBOR plus 150 až 180 bazických bodů. V současné chvíli by tato sazba činila 1,93 až 2,23 % ročně.

Česká zbrojovka by akvizicí získala 100% podíl v Coltu za 205 mil. USD v hotovosti a vydáním 1 098 620 nových vydaných kmenových akcií. Spojením by vznikla skupina s obratem více než 500 mil. USD (11 mld. Kč) a více než 2 tis. zaměstnanci v Česku, USA, Kanadě, Švédsku a Německu, informoval portál Seznam Zprávy.

Transakci musí schválit regulační orgány a její vypořádání se očekává v první polovině letošního roku. Mluvčí Zbrojovky Eva Svobodová pro Seznam Zprávy uvedla, že do doby řádného zveřejnění prospektu nemůže záležitost dále komentovat.

Detailní pohled našeho analytika na celou transakci najdete zde.

Akcie Zbrojovky (BCPPX: BAACZGCE) dnes oslabily o 1,01 % na 392 Kč, na trhu RM-SYSTÉM se stejným tickerem (BAACZGCE) klesly akcie o 0,51 % na cenu 394 Kč.

Zdroj: Seznam Zprávy, Hospodářské Noviny

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.