Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Zbrojovka plánuje vydat dluhopisy až do výše 5 mld. Kč na financování akvizice Coltu (+komentář)

24.02.2021 | 18:00 0 Komentářů

Česká zbrojovka nedávno oznámila plánovanou akvizici amerického výrobce zbraní Colt Holding Company, kterou chce financovat emisí šestiletých dluhopisů s pohyblivou úrokovou sazbou.

Česká zbrojovka dříve tento měsíc informovala o plánované akvizici amerického holdingu Colt Company, kterou má v plánu financovat emisí šestiletých dluhopisů s pohyblivou úrokovou sazbou, vázanou na šestiměsíční mezibankovní sazbu PRIBOR plus 150 až 180 bazických bodů. V současné chvíli by tato sazba činila 1,93 až 2,23 % ročně.

Česká zbrojovka by akvizicí získala 100% podíl v Coltu za 205 mil. USD v hotovosti a vydáním 1,1 mil. kusů nových akcií. Spojením by vznikla skupina s obratem více než 500 mil. USD (11 mld. Kč) a více než 2 tis. zaměstnanci v Česku, USA, Kanadě, Švédsku a Německu, informoval portál Seznam Zprávy.

Transakci musí schválit regulační orgány a její vypořádání se očekává v první polovině letošního roku. Mluvčí Zbrojovky Eva Svobodová pro Seznam Zprávy uvedla, že do doby řádného zveřejnění prospektu nemůže záležitost dále komentovat.

„Plán emitovat dluhopisy není překvapivou zprávou. Česká zbrojovka o tomto záměru trh informovala již v první polovině února při oznámení akvizice Coltu. K emisi zatím nedošlo a tedy na konkrétní čísla si budeme muset počkat, nicméně dnešní indikace z médií ukazují na velmi přijatelné náklady financování. Roční úrokovou sazbu kolem 2 % bychom považovali za příznivou a ukazovalo by to na skutečnost, že investoři vnímají Českou zbrojovku jako finančně stabilní společnost se silnou rozvahou. Médii indikovaný objem emise až do výše 4 mld. Kč, resp. s možností navýšení až na 5 mld. Kč naznačuje, že společnost by získané prostředky mohla použít jak na financování akvizice Coltu (hodnota akvizice v hotovosti činí cca 4,5 mld. Kč, přičemž společnost ji plánuje pokrýt z 60 – 70 % cizími zdroji), tak rovněž i na splacení stávajících dluhopisů v hodnotě 2,25 mld. Kč maturujících v lednu 2022,“ doplnil analytik Fio banky Jan Raška.  

Detailní pohled našeho analytika na celou transakci najdete zde.

Akcie Zbrojovky (BCPPX: BAACZGCE) dnes oslabily o 1,01 % na 392 Kč, na trhu RM-SYSTÉM se stejným tickerem (BAACZGCE) klesly akcie o 0,51 % na cenu 394 Kč.

Zdroj: Seznam Zprávy, Hospodářské Noviny

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.