Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Závěr týdne zkazily Evropě banky

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Ve středu jsme byli svědky výrazného poklesu trhů. Hlavním důvodem byly neuspokojivé výsledky Bank of America a Morgan Stanley, které nedosáhly očekávání analytiků. Bank of America měla horší ztrátu, Morgan Stanley menší zisk. Pokračují i obavy z kroků snižujících podporu likviditě na čínském trhu (zvýšení povinných minimálních rezerv, zhoršení přístupnosti úvěrů) a z možného dopadu na růst celosvětové ekonomiky. Náladě investorů nepřidalo ani neočekávané zhoršení realitního trhu v USA v prosinci.
Poklesy vedly zejména banky na trzích v Evropě i USA. Výrazně také klesaly společnosti z těžebního sektoru. Technologie se přidaly k celkovému negativnímu sentimentu na trhu i díky horšímu ekonomickému výhledu IBM (i přes lepší než očekávané výsledky za poslední čtvrtletí, které tato firma reportovala předevčírem).
Lepší výsledky tak pomohly jen jednotlivým akciím – jednalo se zejména o eBay a Starbucks, které analytiky pozitivně překvapily.
Indexy v Evropě končily Eurostoxx50 -2,35 %, DAX -2,09 %, CAC -2,01 %, v USA pak S&P500 -1,06 %, Dow Jones IA -1,14 %, NASDAQ -1,45 %. Jan Michelfeit, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.