Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Závěr týdne ozdoben novými rekordy

Dnes se obchodují akcie Monety poprvé bez nároku na dividendu ve výši 6,15 CZK na akcii.

Valná hromada Philip Morris ČR schválila dividendu ve výši 1600 CZK na akcii. První den výplaty byl stanoven na 29. května. Akcie se v současné době obchodují již bez nároku na tuto dividendu.

Mediální skupina CME zítra ráno představí výsledky hospodaření za Q1 19.

ČEZ vstoupil do joint venture se společností Holt Holding Group kvůli novému větrnému projektu v Německu.

Sektorové zdanění se stává pravděpodobnější. Daň by se vedle bank měla týkat i pojišťoven a popřípadě mobilních operátorů.

Evropské akcie na počátku dne zřejmě příliš velkých změn nedoznají.

Spojené státy dnes publikují údaje o osobních příjmech a výdajích a cenové deflátory PCE. V eurozóně budou zveřejněny indikátory důvěry a peněžní nabídka.

Nejsledovanějšími hospodářskými výsledky budou dnes zřejmě čísla amerického Alphabetu. V Evropě reportují například Galp Energia, Bankia nebo Koninklijke Philips.

Société Générale snížila doporučení pro několik společností. Nově doporučeje prodávat akcie francouzského dodavatele automobilových komponent Valeo a dále držet akcie francouzské mediální skupiny M6 a francouzského výrobce domácích spotřebičů Groupe Seb.

Obchodování na zámořských trzích

Dobré hospodářské výsledky amerických firem vedly v minulém týdnu k novým rekordům akciových indexů. Páteční seanci tak S&P 500 a technologický Nasdaq uzavřely na svém historickém maximu, když si připsaly 0,5 %, respektive 0,3 %. Rovněž tomu pomohly reportované výsledky firem Amazon a Ford. Akcie technologické společnosti si polepšily o 2,5 %, hodnota automobilky se zvýšila o téměř 11 %. Na výrazně lepší údaje o HDP za první kvartál akciové trhy bezprostředně nereagovaly. Přesto jsou pro ně určitě pozitivním faktorem.

Obchodní aktivita v asijsko-pacifickém regionu je na počátku nového týdne výrazně nižší, a to kvůli zavřeným trhům v Japonsku a Indii. Na ostatních trzích spíše převažovala nálada akcie nakupovat. Jihokorejské tituly si polepšily o 1,5 %, čínský index CSI 300 přidal 1,4 % a akcie obchodované v Hongkongu rostly o 0,9 %. V Austrálii index klesl o 0,4 % a na Tchajwanu o 0,1 %.

CME

Mediální skupina zítra ráno představí výsledky hospodaření za Q1 19. Očekáváme, že první čtvrtletí letošního roku navázalo na silný růst z minulých let. Tržby společnosti pravděpodobně vzrostly meziročně o 5,4 % na 165,1 mil. USD. Z pohledu sezónnosti první kvartál vykazuje dlouhodobě nejslabší výsledky z celého roku. Meziročnímu růstu i letos budou pomáhat velmi dobré makroekonomické podmínky v jednotlivých zemích, kde má CME své aktivity. Růst HDP je v pozitivní korelaci s vyššími tržbami z televizní reklamy. Oproti loňskému roku došlo k posílení dolaru vůči lokálním měnám na trzích, kde CME působí. Kvůli tomu dochází k tvorbě nerealizovaných kurzových ztrát.

OIBDA by měla meziročně vzrůst o 7,7 % na 38,0 mil. USD. Tento růst byl podpořen především ziskovostí v České republice a Rumunsku, kde očekáváme OIBDA ve výši 16,7 mil. USD, respektive 19,9 mil. USD. OIBDA marže by dle našich odhadů měla vzrůst o 0,5 pb na 23,0 %.

ČEZ

Skupina ČEZ v pátek oznámila novou akvizici na poli německých větrných elektráren s celkovou budoucí instalovanou kapacitou více než 110 MW. Do tohoto projektu vstoupila v rámci 50% joint venture se společností Holt Holding Group. Celkové portfolio německých projektů ČEZ tak může dosahovat více jak 300 MW potenciálního instalovaného výkonu. Akvizice zapadá do současné strategie managementu. Hodnota transakce oznámena nebyla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.