Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

Zámořské trhy vstupují do nového týdne poklesem

15.12.2014 | 19:27 0 Komentářů

Rozporuplná data z průmyslu a pokračující pád cen ropy táhne dolů zámořské akcie. DJ: -0,3%, SP500: -0,3%, Nasdaq: -0,7%

Americké akciové trhy sice otevřely na pozitivní vlně, ale ta dlouho nevydržela a všechny hlavní indexy se přehouply do záporných čísel. V posledních minutách akciový býci korigují denní minima a pomáhají dostat indexy zpět k otevíracím úrovním. V USA byla zveřejněna data z průmyslu, kde sice došlo k růstu statistiky průmyslové produkce za měsíc listopad, ale horší už to bylo s výhledem na prosinec. Index průmyslové aktivity „Empire State Manufacturing“, se totiž propadl na hodnotu -3,6 bodu, když se čekal naopak růst na 12,4 b. Světové ceny ropy nemohou dále najít své dno a pokračují v pádu, americká lehká ropa WTI dnes v jednu chvíli oslabovala o více než 3%.

Zámořské akcie mají za sebou nejhorší týden za poslední 2 roky a bude zajímavé sledovat, zda investoři využijí současné poklesy (SP500 dnes v jednu chvíli téměř 5% od intraday maxima) k nákupům nových pozic, či bude nervozita převládat i v dalších dnech. Z jednotlivých sektorů nejvíce ztrácejí akcie utilit (-1%) a finanční tituly (-0,8%). V kladných číslech je pouze energetický sektor, který aktuálně přidává 0,6%. Z velkých společností dnes klesá například McDonald´s (MCD) o -1,9%, či American Express (AXP) o -1,2%. Nedaří se zlatu, jenž ztrácí 1,2%. Americký dolar po oznámení průmyslových dat oslabil v páru s eurem až o 0,5%, postupně se ale vrací zpět (momentálně oslabuje o 0,2%).

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.