Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Zámořské trhy stagnují

22.01.2014 | 21:25 0 Komentářů

Akcie hledají impuls, který by je posunul výš.

Index S&P 500 se během dnešního dne pohybuje téměř beze změny, když investoři zatím nemají impuls k tomu, aby posunuli indexy na nová historická maxima. Výjimkou můžou být investoři na tzv. small a mid capech (tedy firmách s nižší a střední kapitalizací), které posunují, měřeno indexem Russell 2000, svá historická maxima na nové hodnoty.

K opatrnosti investorů mohou přispívat i smíšená data z výsledkové sezóny, kde na jednu stranu máme dobrá čísla, jako byly dnešní výsledky provozovatele železnic Norfolk Southern (+4,6%). Tak na druhé straně zklamání z výsledků prodejce luxusních kabelek a tašek Coach (-7%) nebo pokračující trápení technologického gigantu IBM (-3,5%), který již posedmé za sebou vykázal pokles tržeb, když se potýká s klesajícím zájmem o jeho servery na úkor konkurence jako je HP. Nepřesvědčily ani výsledky výrobce polovodičů AMD. Z korporátních zpráv stojí dále za zmínku pokračující rally na akciích výrobce mobilních telefonů BlackBerry (+7,4%), když firma oznámila, že prodá realitní aktiva v Kanadě, které si následně pronajme. Titul za poslední Pamětníkům to jistě připomíná nedávné kroky nejmenované finské společnosti, která se rovněž několik let vyhřívala na vrcholu mobilního sektoru (aneb čeká nás "Nokia 2.0?"). Těžce zkoušení akcionáři kanadské firmy by se jistě nezlobili. Prozatím jim musí stačit, že od začátku prosince titul posílil o 88%, a za poslední tři obchodní seance o téměř 30%.

Současná letargie vede investory k tomu, že spekulanti nakupují rekordní množství call opcí na volatilitu, celkově 8,4 mil. kontraktů. Živo je naopak na komoditách, když cena zemního plynu stoupá o 6,5% na 4,72 USD. TO samozřejmě nahrává i ceně ropy, která posiluje na 96,8 USD/barel. Naopak zlato dnes pokračuje v odevzdávání letošních zisků a obchoduje se za 1 239 USD / oz.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.