Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Zámořské trhy na růstové vlně

14.08.2018 | 20:37 0 Komentářů

Přední americké akciové indexy vykazují solidní zisky v čele se širším indexem S&P500, posilující o 0,66% na 2840,7 bodu a přerušil tak sérii čtyř poklesů v řadě. V těsném závěsu se drží ale i technologický Nasdaq (+0,6%) a Dow Jones (+0,52%). Trhy se těší plošnému růstu, když v zeleném se aktuálně vyskytují všechny sektory indexu S&P500 na pozadí uklidnění eskalace napětí v Turecku, když tamní měna turecká lira dnes otočila a vůči americkému dolaru posílila o více než 7%. Volatilitu ale čekejme i nadále.

Nejlepší výkonnost dnes zaznamenávají banky, když daný sektor vykazuje 1% růst, daří se ale i producentům zbytných statků (+0,9%) a průmyslovým společnostem (+0,8%). Relativně nejhůře si pak stojí energie (+0,2%) při mírných ztrátách ceny ropy (-0,3%) s posunem těsně pod hladinu 67 USD/b.

Zajímavým vývojem dnes prochází americký dolar, který po včerejší konsolidaci na hlavním páru euro/dolar opět zavelel k posilování a aktuálně se s posunem na 1,134 (-0,6%) dostává na nejsilnější hodnoty od loňského července. Nejednoho analytika letos dolar „vytrestal“.

Z individuálních pohybů dnes vypíchněme 13% růst prodejce oděvů a módních doplňků Tapestry (TPR) po výsledkovém reportu a především po vyšší projekci tržeb v novém fiskálním roce v porovnání s tržním očekáváním. V podobném duchu vyzněla kvartální čísla i prodejce automobilových dílů Advance Auto Parts (AAP), po nichž akcie stouply bezmála na 1,5letá maxima. O více než 6% pak posiluje agentura na průzkum / výzkum trhu Nielsen Holdings (NLSN) v návaznosti na oznámení o vybudování 8,4% podílu ve společnosti aktivistickým investorem P. Singerem skrze známý hedge fond Elliott.

Domácí investory nepotěší pokračující pokles mediální spol. CETV (CETV) v zámoří. Titul navzdory nedávnému potvrzenému výhledu a příslibu možné dividendy v příštím roce nedokázal uzavřít v kladných hodnotách osmkrát v řadě a aktuálně se při ceně 3,45 USD posunuje téměř na 18měsíční minima. Možnou příčinu hledejme v nevalné výkonnosti celého evropského mediálního sektoru, když medián vykazuje měsíční ztrátu -5,1%.

Index S&P 500 +0,66 % na 2840,66 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Finanční sektor +1 % Energie +0,2 %
Zbytná spotřeba +0,9 % Utility +0,3 %
Průmysl +0,8 % Reality +0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Tapestry (TPR) +13 % Microchip Technology (MCHP) -3,9 %
Advance Auto Parts (AAP) +8,1 % Williams Cos (WMB) -2,9 %
Nielsen Holdings (NLSN) +6,1 % Wynn Resorts (WYNN) -2,4 %
AutoZone (AZO) +4,4 % Mattel (MAT) -2,2 %
Macy’s (M) +4,2 % Newmont Mining Corp (NEM) -2,0 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.