Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Zámořské indexy v mírných ztrátách

14.11.2017 | 21:05 0 Komentářů

Americké akciové indexy aktuálně mírně ztrácejí, když širší S&P500 odepisuje 0,3%, lépe se pak vede tradičnímu indexu DJIA (-0,15%), naopak technologický Nasdaq oslabuje o 0,4%.

Trhy strhuje do červených čísel především těžební sektor na pozadí poklesu cen komodit včetně energií, když ropa (-1,9%) i zemní plyn (-2,3%) citelně oslabují. Zvýšená volatilita je patrná i u amerického dolaru, který dnes prudce oslabil a vůči euru se posunul k hladině 1,18 EUR/USD (+1,1%), tj. na 3týdenní maxima před zítřejším inflačním reportem. V rámci S&P500 nejvíce logicky ztrácí energetický segment (-1,3%) a sektor základních materiálů (-1,2%), v nelichotivém vývoji pokračují i telekomunikace (-1%). Solidní výkonnost naopak zaznamenávají utility (+1%).

Mezi jednotlivými korporacemi nadále velkou (mediální) pozornost poutají akcie globálního konglomerátu General Electric (GE). Ty po včerejším představení nové „záchranné“ strategie pod taktovkou nového šéfa J.Flanneryho nadále ztrácí půdu pod nohama a se ztrátou přes 5% se posunují pod hladinu 18 USD, kde se naposledy nacházely v r. 2011. V rámci prestižního indexu DJIA, kam titul prozatím nadále patří, letos bezkonkurenčně nejvíce ztrácí, když umazaly bezmála polovinu své hodnoty! Investoři po razantním snížení výhledu a dividendy a při trvajících otaznících do budoucna hází ručník do ringu při ztrátě trpělivosti s nadějí blížícího se světla na konci tunelu. Nastává čas pro kontrariány?

V rámci S&P500 si nejlépe stojí prodejce auto dílů Advance Auto Parts (AAP), posilující o 19% z mnohaletých minim v návaznosti na uspokojivé kvartální výsledky, po kterých investoři větří lepší zítřky. Zatímco tržby zaostaly za očekáváním, zisk na akcii předčil i optimistické projekce díky výrazným úsporám na nákladové straně. Akviziční spekulace přispívají k růstu u provozovatele nemocnic Envision Healthcare (EVHC +7%), stejně tak nadále i u známého výrobce hraček Mattel (MAT +5%), ve víru mediální pozornosti ohledně možného převzetí hlavním konkurentem, spol. Hasbro (HAS -0,9%). Nejhorší výkonnost naopak podává energetická spol. EQT (EQT) ztrácející přes 6%, podobně oslabují i další firmy v odvětví – Baker Hughes (BHGE) a Range Resources (RRC) -5,9%.

Index S&P 500 -0,3 % na 2577,08 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility +1 % Energie -1,3 %
Nezbytná spotřeba +0,3 % Základní materiály -1,2 %
Zbytná spotřeba -0,1 % Telekomunikace -1 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Advance Auto Parts (AAP) +19 % EQT Corp (EQT) -6,1 %
Envision Healthcare Corp (EVHC) +6,8 % CenturyLink (CTL) -6,0 %
Mattel (MAT) +4,9 % Baker Hughes a GE (BHGE) -5,9 %
Delphi Automotive (DLPH) +4,7 % Range Resources Corp (RRC) -5,9 %
Juniper Networks (JNPR) +3,5 % Freeport-McMoRan (FCX) -5,7 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.