Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Zámořské indexy v červeném

30.04.2018 | 20:37 0 Komentářů

Americké akciové indexy v úvodu týdne ztrácí.

Širší index S&P500 odepisuje více než 0,5%, ještě hůře si stojí technologický Nasdaq, který oslabuje bezmála o 0,7%, zatímco tradiční index DJIA vykazuje pouze mírné ztráty díky povýsledkovému rally provozovatele rychlého občerstvení McDonald’s (MCD), když akcie zpevňují o 4,7% na téměř 3měsíční maxima. Bilanci indexu Dow Jones vylepšuje i 1,7% růst akcií technologického giganta Apple (AAPL) před zítřejšími výsledky v návaznosti na objevující se spekulace o možném oznámení masívního programu pro akcionáře (ve formě dividend a zpětného odkupu akcií). V médiích se hovoří až o objemu 300 – 400 mld. USD.

Nejhorší výkonnost v rámci S&P500 dnes podávají telekomunikace (-2%) v souvislosti s chladným přijetím oznámení o fúzi operátorů T-Mobile US (TMUS -7%) a Sprint Nextel (S -14%) skrze výměnu akcií, když na trhu panuje skepse ohledně schválení takové transakce regulátorem. Výrazné ztráty registruje i sektor zdravotní péče (-1,2%) a průmyslové společnosti (-1%). Jediným rostoucím segmentem zůstávají energie (+0,6%) při růstu ceny ropy o 0,6% na 68,5 USD/b.

Předevší akviziční a výsledkové zprávy dnes tvoří žebříček vítězů a poražených S&P500 korporací. Nejlépe si stojí akcie rafinérské spol. Andeavor (ANDV +13%) po kývnutí na převzetí ze strany ropné spol. Marathon Petroleum (MPC). Ta naopak po nabídnutí akviziční prémie oslabuje o více než 7%. Propadákem dne je ale výrobce součástek pro automobilový a letecký průmysl Arconic (ARNC), když akcie po neuspokojivých číslech a sníženém výhledu oslabují o 20% a rychle směřují k rekordnímu minimu od uvedení na trh po vyčlenění z hliníkárenské entity Alcoa (AA) v listopadu 2016. Nedaří se ani farmaceutické spol. Celgene (CELG -5%) po varovném komentu z dílny analytiků Morgan Stanley ohledně pravděpodobného výrazného zpoždění očekávaného léku na roztroušenou sklerózu.

Index S&P 500 -0,54 % na 2655,4 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +0,6 % Telekomunikace -2 %
Utility -0,2 % Zdravotní péče -1,2 %
Finanční sektor -0,2 % Průmysl -1 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Andeavor (ANDV) +13 % Arconic (ARNC) -20 %
McDonald’s Corp (MCD) +4,7 % Marathon Petroleum Corp (MPC) -7,5 %
Mattel (MAT) +4,6 % Celgene Corp (CELG) -5,0 %
Charter Communications (CHTR) +3,2 % Micron Technology (MU) -4,0 %
Concho Resources (CXO) +2,8 % Allergan (AGN) -3,8 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.