Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Zámořské indexy si berou oddechový čas

12.02.2014 | 20:00 0 Komentářů

Zámořské akciové indexy po rally v posleních několika dnech fluktuují kolem včerejších zavíracích hodnot. Index S&P 500 připsal v posledních čtyřech dnech 3,9 %, což je největší čtyřdenní skok od ledna 2013. Včerejší zpověď šéfky Fedu Janet Yellenové před Kongresem dodala trhu optimismus i přes to, že centrální banka hodlá pokračovat v započatém směřování měnové politiky, tedy pozvolna snižovat objem pravidelných nákupů dluhopisů. Americký senát dnes začne hlasovat o dluhovém stropu, když tamější zákonodárci směřují k dohodě.

Z jednotlivých sektorů si nejlépe vedou technologie (+0,5 %) a průmysl (+0,4 %), nedaří se utilitám (-0,2 %) a spotřebitelskému zboží (-0,3 %).

Dobrá nálada na trhu je dnes částečně bržděna některými korporátními zprávami. Akcie společnosti Procter & Gamble (PG) odevzdávají 1,4 % kvůli sníženému výhledu růstu zisku v letošním roce. Růst upraveného EPS má podle aktualizovaných odhadů dosáhnout 3-5 %, přičemž dříve bylo predikováno 5-7 %. Na vině je především volatilita na měnovém trhu a politické změny ve Venezuele. Výrazně ztrácí také Amazon (AMZN -3,4 %), který poslali níže sníženým doporučením analytici banky UBS.

Doslova na dračku jdou akcie cestovatelského portálu Tripadvisor (TRIP +9,6 %), jejichž hospodářské výsledky dosáhly horního pásma analytických odhadů. Po lepších výsledcích zhodnocuje také švýcarský hodinář Fossil (FOSL +5,2 %).

Zdroj: Bloomberg, Marketwatch

David Krejča, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.