Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Zámořské indexy před rozhodnutím Fedu ztrácí

01.05.2013 | 19:30 0 Komentářů

Americké trhy prochází výběrem zisků, širší index S&P500 oslabuje o 0,7% a ustupuje tak z rekordních úrovní. Děje se tak na základě horších dat z US trhu práce implikující pomalé zotavování klíčového trhu pro růst americké ekonomiky. Primárně sledovaná data z pracovního trhu (nezaměstnanost, počet nově vytvořených pracovních míst) pak budou reportována tento pátek.

V rámci indexu S&P500 ztrácí všechny segmenty, logicky nejlépe si stojí defenzivní odvětví – sektor telekomunikací, spotřebního zboží a služeb aktuálně se drží na „červené nule", na chvostu naopak figuruje sektor základních materiálů a energií (shodně ztrácí 1,3%) na pozadí poklesu většiny hlavních komodit. Výjimku tvoří zemní plyn zpevňující aktuálně o 1%.

Z indexu si nejlépe i nejhůře vedou akcie farmaceutických společnosti – spol. Allergan (AGN -12%) – výrobce přípravků na odstraňování vrásek (Botox) – ztrácí poté, co společnost oznámila zpoždění při vývoji preparátu zabraňující procesu stárnutí očí s dopadem na kvalitu vidění. Z toho naopak těží konkurent – spol. Regeneron (REGN +13%) s již prodávaným lékem Eylea. Navíc titul byl podpořen zvýšenými cíli od Deutsche Bank & Goldman Sachs. Společnost reportuje kvartální čísla 3.5. před otevřením trhů.

Ve 20h Fed oznámí rozhodnutí o nastavení měnové politiky. Všeobecně se očekává udržení sazeb na rekordně nízké úrovni spolu s pokračováním stimulačního programu (QE3) v podobě odkupu dluhopisů v objemu 85 mld. USD / měsíc. Pozornost bude ale především upřena na indikaci možných změn tohoto objemu v 2.polovině roku, resp. v r.2014, když je v současné době analytiky očekáváno snížení objemu odkupu na 50 mld. USD / měsíc ve 4. čtvrtletí tohoto roku.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.