Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Zámořské indexy na růstové vlně, Nasdaq +2,5%

16.10.2018 | 20:17 0 Komentářů

Americké akciové indexy dnes vykazují silné zisky a rychle umazávají propadový „gap“ ze seance 10. října, ve které propadly o více než 3%. Výrazné poklesy s posunem k atraktivnějším valuacím vyprovokovaly kupce k návratu na trh na pozadí solidních kvartálních výsledků napříč sektorovým spektrem posunující problémová globální témata (obchodní války, italský rozpočet, ropa) alespoň dočasně do ústraní. Hlavní indexy S&P500 a technologický Nasdaq se navíc v posledních dnech udržovaly v blízkosti technické úrovně 200denního průměru, resp. pod ním. Dnešní rázný pohyb tak navrací do hry i ty investory, jejichž důvěra v další růst byla po korekci v přechozích dnech nahlodána.

Nejlepší výkonnost dnes zaznamenávají technologie – referenční index Nasdaq zpevňuje o 2,5% na 7617 bodu, přes hranici 2800 bodů se pak vrátil širší index S&P500 se ziskem bezmála 1,9% s nejvyšším denním přírůstkem za posledních 6 měsíců. Index Russell 2000 dokonce zpevňuje nejvýrazněji za poslední 2 roky. Všechny subsektory S&P500 indexu aktuálně figurují v kladném teritoriu v čele právě s informačními technologiemi (+2,6%), jimž sekunduje zdravotnictví se stejným ziskem po slušných výsledcích přední pojišťovny United Health (UNH +4%). Příznivá čísla představil i známý konglomerát Johnson & Johnson (JNJ +1,4%). Na chvostu se pak drží energie (+0,8%), když cena ropy i plynu se drží okolo včerejších zavíracích hodnot.

Pozitivní kvartální výsledky dnes přišly i z finančního sektoru, když banky Morgan Stanley (MS +5,8%) a Goldman Sachs (GS +2,9%) reportovala svá čísla nad očekávání. Technologie pak povzbudila lepší čísla a zvýšený výhled od softwarové spol. Adobe (ADBE +8,6%). Po skončení hlavní fáze obchodování bude zajímavé sledovat čtvrtletní výsledky dalších technologických spol. – IBM (IBM +2,6%), známý poskytovatel videoobsahu Netflix (NFLX +2,6%) či dodavatel produktů pro polovodičový průmysl LAM Research (LRCX +2,4%). Právě ten by mohl udat důležitý tón pro polovodičový segment, zejména pak pro výrobce pamětí – Micron (MU +2% a další), kteří se ocitli v posledních týdnech pod výrazným prodejním tlakem.

Mezi S&P500 firmami si po výsledcích nejlépe stojí zmiňovaný Adobe (ADBE), příznivě byly přijaty i výsledky reklamní agentury Omnicom (OMC +6,4%). V popředí se drží i maloobchodní řetězec Dollar Tree (DLTR +6,1%) po zprávách o navýšení podílu ve společnosti známým investorem C. Icahnem. Po slabých číslech naopak nejvíce ztrácí dodavatel produktů v oblasti oprav a údržby WW Grainger (GWW -13%).

Index S&P 500 +1,89 % na 2802,84 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Informační technologie +2,6 % Energie +0,8 %
Zdravotní péče +2,6 % Nezbytná spotřeba +1 %
Telekomunikace +2 % Finanční sektor +1,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Adobe (ADBE) +8,2 % WW Grainger (GWW) -13 %
Omnicom Group (OMC) +6,4 % BlackRock (BLK) -4,0 %
Dollar Tree (DLTR) +6,1 % AutoZone (AZO) -2,3 %
Morgan Stanley (MS) +5,5 % Freeport-McMoRan (FCX) -2,1 %
Arista Networks (ANET) +5,5 % Kroger (KR) -1,5 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.