Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Zámořské indexy na maximech při klidné seanci

18.11.2019 | 19:54 0 Komentářů

Americké akciové indexy za mizivé volatility udržují „zelenou nulu“ a symbolicky tak opět unisono překonávají rekordní páteční hodnoty na základě trvajícího pozitivního sentimentu ohledně brzkého ztvrzení (částečné) obchodní dohody USA a Číny po pátečních slovech Trumpova poradce Kudlowa, že dohoda „fáze 1“ je velmi blízko.

V rámci širšího indexu S&P500 dnes na sektorové ziskové straně vyčnívá trojlístek spíše defenzivních segmentů – utility, reality a výrobci statků každodenní potřeby zpevňují v souhrnu o 0,8%. Naopak výrazně propadá energetický sektor (-1,6%) při citelném poklesu ropy (-1,8%) i zemního plynu (-3,8%). Plyn oslabuje na listopadová minima po předpovědi teplého počasí pro nadcházející období. Nedaří se dnes ani průmyslovým společnostem (-0,6%).

Navzdory mírným ziskům na akciových trzích se daří i dalším (bezpečnějším) třídám aktiv – mírně zpevňují drahé kovy – zlato +0,3%, stříbro +0,5%, podobně se vyvíjí i dluhopisy napříč splatnostmi, výnosy tak logicky mírně klesají.

V rámci individuálních pohybů zmiňme dvojciferný propad výrobce kardiovaskulárních zařízení Abiomed (ABMD -15%) poté, co společnost při víkendové prezentaci oznámila, že její klíčový produkt – srdeční pumpa Impella – je spojena s větším výskytem vedlejších účinků a současně s vyššími náklady. Sekci poražených pak doplňují jména z energetického sektoru v návaznosti na zmiňovaný pokles cen ropy a plynu. Mezi růstovými tituly za pozornost stojí mediální spol. Discovery (DISCA +4%), posilující na základě oznámení dalšího nákupu akcií v objemu 75 mil. USD ze strany mediálního mogula a miliardáře J. Maloneho.  

Index S&P 500 +0,03 % na 3121,35 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility +0,8 % Energie -1,6 %
Reality +0,8 % Průmysl -0,6 %
Nezbytná spotřeba +0,8 % Zdravotní péče -0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
NVIDIA Corp (NVDA) +4,0 % ABIOMED (ABMD) -15 %
Discovery (DISCA) +4,0 % Helmerich & Payne (HP) -5,6 %
Netflix (NFLX) +3,1 % Cabot Oil & Gas Corp (COG) -4,8 %
Centene Corp (CNC) +2,9 % Apache Corp (APA) -4,8 %
Advanced Micro Devices (AMD) +2,8 % Noble Energy (NBL) -4,6 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.