Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Zámořské indexy korigují včerejší ztráty

31.07.2018 | 20:35 0 Komentářů

Americké akciové indexy během úterní seance udržují solidní zisky, když širší index S&P500 zpevňuje o více než 0,6%, technologický Nasdaq dokonce bezmála o 0,8%, a eliminují tak většinu včerejších ztrát.

Růst registruje i tábor „FAANG“ emisí, které byly v posledních dnech pod prodejní palbou. Z nich se nejvíce daří internetovému poskytovateli filmové a televizní zábavy Netflix (NFLX), posilující o 1,5%, od nedávných maxim je ale nadále vzdálen o 20%, podobně jako Facebook (FB +1%).

V tomto kontextu budou dnes ostře sledované výsledky jedničky Apple (AAPL +0,9%) za své fiskální 3. čtvrtletí. Tržby jsou očekávány na úrovni 52,4 mld. USD, zisk na akcii pak 2,18 USD. Pro nadcházející kvartál se pak počítá s tržbami 59,4 mld. USD a ziskem 2,66 USD/a. V případě pozitivního překvapení lze očekávat „koketování“ tržní hodnoty společnosti s dříve nepoznanou metou 1 bilionu USD.

Největší růst dnes v rámci S&P500 vykazují průmyslové společnosti (+2,1%) na pozadí (nepotvrzených) zpráv o možném znovuzahájení rozhovorů USA a Číny ohledně svých obchodních politik v předvečer implementace nových cel ze strany USA. I v dalších dnech lze předpokládat informační živo na tomto poli. Trhům dnes prospívají i solidní makrodata, když chicagský index nákupních manažerůindex spotřebitelské důvěry vykázaly lepší než očekávané hodnoty. Solidní růst dnes zaznamenávají i reality (+2%) a sektor zdravotní péče (+1%). V červeném se drží telekomunikace (-0,7%) a finanční sektor (-0,5%).

Mezi největšími pohyby vypíchněme 25% propad předního vývojáře a výrobce vláknových laserů a zesilovačů IPG Photonics (IPGP), jehož výsledky výrazně zaostaly za očekáváním investorů, stejně tak poskytnutý výhled. Opětovné problémy s hygienou posílají o bezmála 8% níž akcie restauračního řetězce Chipotle Mexican Grill (CMG), když zákazníci zaznamenali zdravotní problémy po návštěvě restaurace v Ohiu. K výběru tučných zisků dnes dochází i výrobce procesorů a grafických karet AMD (AMD -4,3%).

Čtvrtletní výsledky dominují korporátním pohybům i na straně růstu – o 10% zpevňují po výsledkovém reportu akcie poskytovatele testovacích zařízení pro polovodičový průmysl KLA-Tencor (KLAC), podobně si stojí i biotechnologická spol. Illumina (ILMN +10%) a výrobce technologií a nástrojů pro vodohospodářskou infrastrukturu Xylem (XYL +9%).

Index S&P 500 +0,63 % na 2820,2 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Průmysl +2,1 % Telekomunikace -0,7 %
Reality +2 % Finanční sektor -0,5 %
Zdravotní péče +1 % Energie 0 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
KLA-Tencor Corp (KLAC) +10 % IPG Photonics Corp (IPGP) -25 %
Illumina (ILMN) +10,0 % Chipotle Mexican Grill (CMG) -7,7 %
Xylem (XYL) +9,0 % Advanced Micro Devices (AMD) -4,3 %
Harris Corp (HRS) +8,3 % Universal Health Services (UHS) -3,7 %
Kimberly-Clark Corp (KMB) +5,3 % Incyte Corp (INCY) -3,6 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.