Pondělí 28. září. Svátek má Václav.

Zámořské indexy bez výrazných změn

04.04.2017 | 20:05 0 Komentářů

Přední americké indexy oscilují v blízkosti včerejších zavíracích hodnot při nízké volatilitě. Na trzích je po předchozím růstu nadále patrná ostražitost investorů a indexy se od poloviny února pohybují ve velmi úzkém pásmu, nutno podotknout, za celkově nelevných valuací. Absence zásadních negativních zpráv ale (prozatím) limituje prostor pro výraznější korekci, na druhé straně trhy v současné chvíli postrádají růstový katalyzátor.

Nadcházející dny by ale mohly přinést zvýšenou aktivitu. Ať už zítra na základě úvodních dat o zaměstnanosti dle údajů ADP či po zveřejnění výstupu z březnového zasedání Fedu, nebo při pátečním kompletním reportu z trhu práce. Příští týden pak odstartuje výsledková sezóna za 1Q konfrontující očekávání trhu s realitou.

Při zvýšené opatrnosti investorů je viditelný zájem o „bezpečné přístavy“ – dnes se v rámci S&P500 nejvíce daří utilitám (+0,5%), mírný růst zaznamenávají i drahé kovy, stejně tak vládní dluhopisy, když výnos 10letého bondu dnes otestoval měsíční minima (2,31%). Příznivý den registruje i sektor energií (+0,4%) na pozadí růstu ceny plynu (+4,8%) i ropy (+1,7%), která se posunula nad hladinu 51 USD/barel, těžící z optimismu ohledně prodloužení dohody zemí OPEC a přidružených nonOPEC zemí o snížení dodávek na květnovém zasedání ve Vídni (25.5.)

V mírných ztrátách se naopak ocitl finanční sektor (-0,3%) a segment zbytných statků (-0,2%). Pod prodejním tlakem se nachází především maloobchodníci z řad textilu a modních doplňků (souhrnně -2,2%) po analytickém downgradu pro L Brands (-4,6%) od Citi. Nedaří se ani Ralph Lauren (RL -5%) po oznámení o dalším kole snižování nákladů při rapidně klesajících tržbách a ziscích. Sektoru nepomohly ani klesající meziroční prodeje spol. Urban Outfitters (URBN -3%), zvyšující obavy investorů o celý sektor při patrné rostoucí síle online prodejců.

Nejhůře se v rámci S&P500 vede výrobci osvětlení Acuity Brands (AYI -14%) po zklamání z čtvrtletních výsledků. Nedaří se ani přednímu producentovi grafických karet Nvidia (NVDA -6,4%) po downgradu od Pacific Crest. Naopak na výsluní se hřejí akcie maloobchodníka s kancelářským potřebami Staples (SPLS +10%) po zprávách o jednání s privátními společnostmi o možném převzetí.

Index S&P 500 -0,06 % na 2357,52 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Utility +0,5 % Finanční sektor -0,3 %
Energie +0,4 % Zbytná spotřeba -0,2 %
Základní materiály +0,1 % Zdravotní péče -0,2 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Staples (SPLS) +10 % Acuity Brands (AYI) -14 %
Chesapeake Energy Corp (CHK) +3,7 % NVIDIA Corp (NVDA) -6,4 %
DXC Technology (DXC) +3,4 % Ralph Lauren Corp (RL) -5,0 %
Vertex Pharmaceuticals (VRTX) +3,3 % Nordstrom (JWN) -4,6 %
Range Resources Corp (RRC) +3,3 % L Brands (LB) -4,6 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.