Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Zámořské indexy bez výrazných změn

06.03.2018 | 20:08 0 Komentářů

Po kladném otevření se zámořské trhy posunuly ke včerejším zavíracím hodnotám, okolo nichž aktuálně oscilují. Mírné zisky si udržuje jen technologický Nasdaq (+0,3%), podpořený polovodičovým sektorem.

Na trhu je po včerejším solidním růstu viditelná opatrnost, a to i přes podpůrné zprávy ohledně možných změn v dříve oznámeném uvalení cla na dovoz oceli a hliníku, pozitivně vyznívá i informace o uspořádání dubnové schůzky čelních představitelů Severní a Jižní Koreji po více než 10 letech.

Relativně lépe se dnes daří sektorům citlivých na vývoj dolaru. Ten dnes výrazně oslabuje a přesunul se na páru s eurem nad hladinu 1,24 EUR/USD (+0,6%). Z toho těží segment základních materiálů, který v rámci S&P500 posiluje o výrazných 1,5%. Daří se též výrobcům zbytných statků a průmyslovým společnostem (+0,4%). Naopak nejhůře si stojí utility, ztrácející více než 1%.

Ze zajímavých individuálních pohybů zmiňme více než 5% propad maloobchodního řetězce Target (TGT) po neuspokojivém kvartálním reportu. V čele poražených stojí i známý výrobce procesorů do mobilních telefonů Qualcomm (QCOM -3,9%) v návaznosti na zahájení vyšetřování bezpečnostního rizika pro USA v případě realizace (nepřátelského) převzetí společnosti ze strany Broadcomu (AVGO) se sídlem v Singapuru. V růstovém poli se naopak nejvíce daří farmaceutické spol. Mylan (MYL) po zvýšeném doporučení na „overweight“ od Morgan Stanley. V popředí se drží i výrobci pamětí Micron (MU +4%) a Lam Research (LRCX +4,3%). Micron získal zvýšený cíl od Goldman Sachs, LRCX pak v průběhu dne potěšila investory svým dlouhodobým výhledem, zvýšením dividendy o 120% z 0,5 na 1,1 USD a oznámením zpětného odkupu akcií v objemu až 2 mld. USD.

Index S&P 500 +0,11 % na 2723,84 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Základní materiály +1,5 % Utility -1,1 %
Zbytná spotřeba +0,4 % Zdravotní péče -0,4 %
Průmysl +0,4 % Nezbytná spotřeba -0,3 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Mylan (MYL) +4,7 % Target Corp (TGT) -5,5 %
WW Grainger (GWW) +4,5 % QUALCOMM (QCOM) -3,9 %
Albemarle Corp (ALB) +4,3 % Vertex Pharmaceuticals (VRTX) -3,7 %
Lam Research Corp (LRCX) +4,3 % Newfield Exploration (NFX) -3,3 %
Micron Technology (MU) +4,0 % Charter Communications (CHTR) -2,6 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.