Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Zámořské indexy bez výrazných pohybů

27.02.2019 | 20:05 0 Komentářů

Americké akciové indexy se po slabším otevření postupně posunuly na vyšší úrovně a aktuálně oscilují v blízkosti včerejších zavíracích hodnot. Relativně nejlépe si stojí technologický Nasdaq, registrující „zelenou nulu“, naopak na chvostu se drží tradiční index Dow Jones se ztrátou 0,2%.

Trhy v úvodu negativně reagovaly na dnešní prohlášení hlavního vyjednavače obchodní dohody za USA, R. Lighthizera, který uvedl, že dodatečné nákupy komodit a dalších produktů ze strany Číny nejsou dostatečným katalyzátorem pro uzavření dohody a v rámci vyjednávání je zapotřebí dosáhnout významných strukturálních změn, mj. v oblasti duševního vlastnictví. Investoři tak tlumí svůj optimismus, který v předchozích dnech „zasel“ prezident Trump v podobě prohlášení o dosažení významného pokroku v jednání mezi oběma stranami a současně oddálil plánované navýšení cel na čínské zboží.

Směrem do kladného teritoria tlačí indexy především energetický sektor, který v rámci S&P500 posiluje o 0,9% při solidním růstu ceny ropy (+2,7%) na 57 USD po reportovaném výrazném propadu zásob navzdory očekávanému zvýšení. V popředí figurují i bankovní domy (v souhrnu +0,3%) na pozadí růstu tržních výnosů napříč splatnostmi. Výnos referenčního 10letého bondu se posunul na 2,69% ze včerejších 2,64%. Takový vývoj naopak nesvědčí realitám, ztrácející 0,5%, stejně jako komunikační služby.

Čtvrtletní výsledky dnes tvoří čelo tabulky vítězů a poražených jednotlivých S&P500 konstituentů.  Na špici pelotonu figurují akcie maloobchodního řetězce s elektronikou Best Buy (BBY +16%) po silných Q4 číslech i poskytnutém výhledu. Současně společnost schválila nový odkupový program akcií v objemu 3 mld. USD. Podobně vyzněla i kvartální čísla známého výrobce polévek Campbell Soup (CPB +9%). Naopak akcionáři předního výrobce generických léků –  Mylan (MYL) zažívají zklamání, když akcie propadají o 15% na 6letá minima po slabých číslech i výhledu.

Index S&P 500 -0,06 % na 2792,19 b.
Nejsilnější sektory S&P Změna Nejslabší sektory S&P Změna
Energie +0,9 % Reality -0,5 %
Finanční sektor +0,3 % Komunikační služby -0,5 %
Průmysl +0,2 % Zdravotní péče -0,4 %
Nejsilnější akcie S&P Změna Nejslabší akcie S&P Změna
Best Buy (BBY) +16 % Mylan (MYL) -15 %
Campbell Soup (CPB) +9,4 % UnitedHealth Group (UNH) -4,8 %
Under Armour (UAA) +4,1 % WellCare Health Plans (WCG) -4,5 %
Under Armour (UA) +4,1 % Humana (HUM) -4,1 %
TJX Cos (TJX) +3,9 % Cigna Corp (CI) -3,9 %

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.