Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Zámořské indexy bez výraznějších změn poblíž historických maxim

27.01.2017 | 18:22 0 Komentářů

Dnešní data HDP za 4Q zaostala za očekáváními a ukázala ochlazení růstu americké ekonomiky. Investoři tak mají méně důvodu kupovat dolar potažmo americké akcie. Nicméně solidní reporty firemních zisků v rámci probíhající výsledkové sezóny, brzdí negativní vliv makrodat. Konkrétně ze 168 firem z indexu SP500, které reportovaly výsledky, 74% překonalo ziskové očekávání. Poklesy hlavních amerických indexů jsou tak mírné a to do -0,10%. Ohledně politických témat se dá říct, že trhy v podstatě ignorují aktuální napětí mezi Mexikem a USA. Nicméně je očekáváno setkání amerického prezidenta s britskou premiérkou.   

    Z jednotlivých firem klesá Alphabet o 1% poté, co zisk zaostal za očekáváním. Naopak Microsoft roste o 1,5% a Intel o 2,2% poté, co výsledky očekávání překonaly. Z komodit oslabuje zlato na dvoutýdenní minima. Po čtvrtečním růstu ztrácí i ropa a to o -2%.

    Z velkých jmen se čeká v příštím týdnu report společnosti Apple, Facebook a Amazon. Nelze pominout ani první letošní zasedání Fedu příští týden ve středu, na kterém se však ještě růst sazeb nečeká.

Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.