Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Zámořské akciové indexy v mírných ztrátách, S&P na pokraji přerušení 6-dňové rostoucí “šňůry”

10.08.2012 | 19:50 0 Komentářů

Po předchozích výrazných růstech v úvodu měsíce již několikátým dnem na amerických trzích panuje spíše opatrná nálada a před nadcházejícím víkendem jsme svědky mírného vybírání zisků, když hlavní indexy odepisují přibližně 0,2%.

Širšímu S&P500 se nicméně prozatím daří držet hodnoty v blízkosti 1400b. úrovně. Další posun vzhůru ale brání technické mantinely i absence nových růstových impulzů v čele investory očekávanými měnovými stimuly ze strany centrálních bank. Oči trhu jsou nyní primárně upnuty na čínské autority, které jsou konfrontovány slabšími ekonomickými daty při slábnoucích inflačních tlacích (červencová inflace 1,8% nejnižší za posledních 2,5 roku!). Proto další stimulace tamní ekonomiky je možná již za dveřmi. Dodejme,že hlavní čínský akciový index Shanghai Composite se udržuje na úrovni 3-letých minim! Do hledáčku by si tak investoři měli přidat obchodovaná ETF kopírující vývoj tamních indexů – GXC či PEK.
Ze sektorů se dnes nejvíce daří defenzivním odvětvím – telekomunikace i utility si připisují shodně 0,2%, naopak banky a ropný sektor na chvostu, když ztrácí 0,4%.

Ze zajímavých pohybů dnes zmiňme 9% pokles největšího výrobce energy drinků Monster Beverage (MNST) na základě podané žaloby v souvislosti s propagací vyráběných nápojů. 6% si odepisuje Yahoo! (YHOO) poté, co nová CEO změnila kurz a dříve ohlášená distribuce hotovosti akcionářům z prodeje podílu v Alibabě bude přehodnocena v souvislosti s revizí firemní strategie . V očích investorů tak roste pravděpodobnost akvizic před dividendou.

V čele růstu indexu S&P se naopak nachází akcie výrobce lékařských přístrojů Carefusion (CFN +8%) po lepších číslech za 2Q, podobně pak prochází růstem i maloobchodník J.C.Penney (JCP +5%), kdy slova CEO jmenovaného v listopadu ’11 (příchozí z Applu) o „správném směrování společnosti" zastínila slabší čísla i downgrade ratingu od Moody’s.

Za pozornost stojí též i zpráva o nákupu 48tis. ks akcií spol. Facebook za 21,03 USD (FB +2,7%) ze strany CEO spol. Netflix – provozovatele online video-půjčovny. Po nechvalně známém IPO, od kterého akcie ztratila přes 40%, tak titul bude pravděpodobně na těchto úrovních více vyhledáván krátkodobými spekulanty.

Spíše dlouhodobí investoři sledující finanční výkazy by měli naopak upřít pozornost na 2. největšího výrobce antivirového softwaru AVG (AVG -6%). Akcie též po nepříliš povedeném IPO v lednu ’12, od kterého ztratila 35%!, se na aktuálních úrovních jeví atraktivní – nízké P/E, růst zisků / tržeb i tržního podílu, prokázaná historie firmy, solidní rozvaha a nedávno zvýšený výhled pro ’12 – taková společnost do dlouhodobých portfolií patří…

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.