Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Zámořské akcie před zasedáním FEDu volatilní

29.01.2014 | 19:35 0 Komentářů

Zámořské akcie se obchodují v záporném teritoriu a jejich vývoj je dosti volatilní. Trhy ovládá v posledních dnech negativní sentiment, který byl dnes ještě přiživen neúspěšnými pokusy turecké a jihoafrické centrální banky o stabilizaci svých domácích měn pomocí zvýšení úrokových sazeb. Ostře sledovaným bude především další zasedání FEDu. Už dnes ve 20. hodin se dozvíme, zda-li americká centrální banka sníží objem svého pravidelného měsíčního nákupu dluhopisů na 65 miliard dolarů z dosavadních 75 miliard.

Z jednotlivých sektorů se nejhůře daří spotřebitelským statkům (-1,6 %) a službám (-1,2 %). Proti trendu jdou základní materiály (+1,1 %).

Výsledková sezóna investory také příliš netěší. Společnosti sice reportují hospodaření nad odhady, ale výhledy často zaostávají. Příkladem může být třeba Yahoo! (YHOO -7,6 %), Boeing (BA -5,4 %) nebo AT&T (T -1,9 %), které se podle zdrojů blízkých firmě stále zajímá o potenciální akvizici britského Vodafonu. Díky ohlášenému navýšení dividendy a objemu programu zpětného odkupu akcií zhodnocuje The Dow Chemical Company (DOW +4,2 %). Tato největší americká chemička zvyšuje objem buybacku pro rok 2014 na 4,5 z 1,5 miliardy dolarů a kvartální dividendu o 16 % na 37 centů poté, co upravený EPS za 4Q dosáhl 65 centů a dostal se tak na horní hranici pásma analytických predikcí.

Zdroj: Bloomberg

David Krejča, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.