Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Zámořské akcie před zápisem FOMC solidně posilují

28.10.2015 | 17:11 0 Komentářů

Dnes v 19:00 budou zveřejněny podrobnosti z dvoudenního zasedání americké centrální banky (FED). Hlavní akciové indexy si v první polovině obchodního dne připisují solidní zisky. Bluechipový Dow Jones roste o 0,7 %, širší S&P 500 přidává rovněž 0,7 % a technologický Nasdaq posiluje o 0,6 %.

Údaj o zásobách ropy (více zde) doslova vyslal vzhůru tržní cenu černého zlata o téměř 6 %. Energetický sektor se tak rázem stává nejvýkonnějším a přidává 2,3 %. Daří se také základním materiálům (+1,6 %) a telekomunikačním titulům (+1,4 %). V záporných hodnotách se obchodují pouze defenzivní utility a sektor necyklického spotřebního zboží (oba sektory -0,4%). Vedle ropy dnes výrazně posiluje také stříbro (+3,1 %) a zlato roste rovněž o pěkných 1,3 %.

Říjnové zasedání Fedu, které končí dnes večer, není zdaleka tak sledované, jako to předchozí. Trhy neočekávají žádnou změnu v nastolené měnové politice a cokoliv jiného by bylo rozhodně velkým překvapením. Celý investorský svět jistě sledoval, jak si vedl v uplynulém čtvrtletí výrobce iPhonů a dalších zařízení Apple, který včera po closu představil výsledky hospodaření (více zde). Obavy části trhu nebyly naplněny a titul (AAPL) si aktuálně připisuje 2,5%. Naopak před svými výsledky, které oznámí dnes po závěru obchodování, má výrobce 3D kin IMAX (IMAX). Akcie společnosti dnes posilují o téměř 5% a za poslední měsíc titul na burze přidal více než 25 %.

Svá kvartální čísla dnes představil také Fiat Chrysler (FCAU). Italsko-americká automobilka zvýšila tržby i provozní zisk, ale hodnota čistého zisku byla vinou nečekaného odpisu záporná. Akcie společnosti aktuálně ztrácí 3,2%. Twitter (TWTR) v reakci na včerejší výsledky, respektive pomalejší růst nových uživatelů a slabý výhled, ztrácel více než 10%. Aktuálně však akcie společnosti úvodní propady korigují a klesají „jen“ o 5,5%.

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.